Fitch може спровокувати другу світову фінансову кризу

Fitch може спровокувати другу світову фінансову кризу

Fitch може спровокувати другу світову фінансову кризу

Рейтингове агентство Fitch заявило про можливість зниження рейтингів низки найбільших банків світу.

Агентство Fitch знизило рейтинг швейцарського банку UBS AG на один щабель до "А" з "А +" і включило сім інших банків США і Європи в список на перегляд з негативним прогнозом, посилаючись на проблеми в економіці і на фінансових ринках, а також на посилення нормативів.

Залежність від боргової кризи Європи і побоювання з приводу бізнес-моделі ряду інвестбанків стали каталізаторами зниження рейтингів, сказав один з менеджерів Fitch Чжу Ен Лі.

Аналітики фінансового сектора прогнозують, що такі дії рейтингово агентства можуть спровокувати чергову хвилю паніки на фондових ринках, а при найгіршому сценарї - повторення глобальної фінансової кризи.

У "групі ризику" за версією Fitch опинилися наступні банки: Barclays Bank Plc (Великобританія), BNP Paribas (Франція), Credit Suisse Group AG (Швейцарія), Deutsche Bank AG (Німеччина), Societe Generale (Франція), Bank of America Corp (США), Morgan Stanley і Goldman Sachs Group Inc. (США).

У більшості випадків агентство готове знизити рейтинги на один ступінь, а в деяких - на дві, повідомило Fitch. Зниження боргового рейтингу може збільшити вартість запозичень і підвищити вимоги до забезпечення кредитів.

Раніше в четвер, 13 жовтня, агентство також знизило рейтинги Royal Bank of Scotland і Lloyds Banking Group PLC на два ступені до "А" з "АА-".

Читайте також:

Банківська система ЄС знаходиться на межі колапсу

Сорос лякає світ другою Великою депресією

Врятувати світ від другої кризи можна за 2 трильйони євро

Світова економіка вступила в нову небезпечну фазу

МВФ прогнозує ЄС фінансову кризу

Повʼязані теми:

Наступна публікація