Землю продаватимуть по 2000 гектарів в "одні руки"

Купуючи ділянку землі, людина повинна буде надати декларацію, в якій будуть чітко вказані джерела її доходів.

Максимальний розмір земельної ділянки, яку зможе купити один покупець, залежно від регіону коливатиметься від 900 до 2100 га., повідомив президент асоціації "Земельна спілка України" Андрій Кошіль.

За його словами, відповідно до законопроекту "Про ринок земель", у підготовці якого брала участь його асоціація, розмір максимального земельного наділу становитиме 900 га у Закарпатті, тоді як для зони степів і напівстепів він буде максимальним.

При цьому він відзначив, що правом на придбання земельних наділів володітимуть тільки фізичні особи або фермерські господарства.

Кошіль також відзначив, що обмеження стосуватимуться не тільки однієї особи, а й пов'язаних осіб.

"Якщо це буде сім'я, де і на дружині, і на чоловіку будуть ділянки, то таку концентрацію можна буде припинити", - відзначив він.

Кошіль також повідомив, що запобіганню концентрації земельних ресурсів у руках обмеженого кола осіб має сприяти і українське антимонопольне законодавство.

За словами голови Державного агентства земельних ресурсів Сергія Тимченка, відповідно до підготовленого законопроекту про ринок землі, у разі купівлі земельної ділянки покупець повинен буде пред'явити декларацію про свої доходи.

"Купуючи ділянку землі, людина повинна буде надати декларацію, в якій будуть чітко вказані джерела її доходів", - відзначив він.

На думку Тимченка, ця вимога має виключити можливість концентрації земельних наділів у одного власника через афільованих осіб.

"Такого не буде, що комусь дали гроші, і хтось щось купив. Людина буде зобов'язана показати ті гроші, за які він планує придбати земельну ділянку", - додав він.

20 червня Кабінет міністрів схвалив законопроект "Про ринок земель".

Як повідомлялося, вартість землі сільськогосподарського призначення після введення ринку землі в Україні підвищиться на 70% і складатиме близько 19,7 тисяч гривень (близько 2,5 тисяч доларів) за гектар, повідомив перший заступник міністра аграрної політики і продовольства України Микола Безуглий.

Читайте також:

Земля сільгосппризначення подорожчає на 70%

Янукович хоче якнайшвидше запустити торгівлю землею

Опозиція ініціює земельний референдум

Янукович надав земельній реформі пріоритет

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: