В Україні ситуація з сексом гірша, ніж у СРСР

Лікар радить жінкам не відмовляти одразу чоловікові, який прийшов до неї з подарунком із секс-шопу.

30 листопада світ відзначає Міжнародний день сексу. Історія свята не така вже давня. День сексу вигадали активісти у Мережі, а головним майданчиком для святкування обрали Амстердам, відомий також як місто червоних ліхтарів.

В Україні тема сексу вже давно перестала бути табуйованою, проте й досі українські діти здобувають перші знання про статеві стосунки на вулиці, а не від батьків чи досвідчених викладачів. Що у майбутньому може стати причиною неадекватної поведінки з партнером та до неправильного ставлення до самого сексу.

Доктор медичних наук, сексолог Юрій Гурженко розповів в інтерв'ю ТСН.ua, на які статеві розлади частіше за все скаржаться українці, та де зростає корінь зла.

- Усім відома сентенція, що в Радянському Союзі сексу не було, а як справи із сексом в Україні?

–В Україні зараз гірша справа, ніж в Радянському Союзі.

- Чому?

Сексолог Юрій Гурженко
Український інститут сексології і андрології
Юрій Гурженко
- Тому що економічна ситуація в Україні зараз бажає кращого, м'яко кажучи. І в нас, в народу, немає змоги жити гідно, як потрібно це робити. Відомо ж, якщо, наприклад, звірям немає чого їсти, то вони і не розмножуються. Так це відбувається і в Україні, кожного дня нас стає все менше і менше. Ще до до АТО українців за кожний місяць ставало менше на 25 тисяч. І це все протягом 25 років... Про яку сексуальність може йтися? Алкоголізація населення дуже велика - до 15-16 літрів чистого спирту на душу населення. 8 літрів – це вже деградація нації. Лібералізація сексуальних відносин дійшла до того, що наша сексуальна революція вже не знає куди діватися. У нас вже все настільки відкрито, що не лишилося жодних моральних принципів.

- Тобто за роки незалежності ця сфера в українців деградувала?

- У нас немає сексуальної культури, культури безпечного сексу. У нас лекції у школах не читають, а діти дізнаються про це на вулиці, від своїх друзів, замість того, щоб розповісти їм, як це насправді робиться по науці.

У нас ходить термін "займатися сексом". Як можна сексом займатися? Це звірі займаються сексом, тому що у них він має значення розмноження. Для людини краще звучить "віддатися коханню". Сексуальні відносини у коханні завжди набагато приємніші. І від таких відносин народжуються красиві і здорові діти. А ми ж знаємо, що у нас нація найкрасивіша у світі і наші українські жінки найкрасивіші у світі.

- Зараз за демографічними даними, в Україні жінок більше десь на 3,5 млн, а яким це чином впливає на сексуальну поведінку та на утворення родин?

- А яке ж утворення родин, коли у нас люди не хочуть утворювати родини? Це ж відповідальність. Що таке весілля? Це або презерватив поганий, або чоловік хороший. Частіше – це презерватив поганий. І кожний другий чи третій шлюб у нас - це розлучення. Все не так, як воно повинно бути.

Українці на продаж: жахлива сторона української еміграції

У пошуках кращої долі з України масово виїжджають люди. Через еміграцію з мап України зникають цілі села, а то й міста. Але дуже часто в погоні за щасливим майбутнім заробітчани назавжди втрачають бодай найменшу можливість знайти краще життя. За кордоном на українок чекають залізні кайдани рабині, тим часом їхні чоловіки горблять спини, будуючи палаци для заможних іноземців. Як наслідок, українські сім’ї заробітчан розпадаються, а їхні діти деградують. “Українські сенсації” покажуть інший бік української еміграції та проведуть провокативний сексуальний експеримент.

- Які пацієнти до вас приходять?

- Я приймаю пацієнтів кожного дня. І з кожним роком у нас пацієнти молодшають. До нас приходять із статевими розладами вже у 18-20 років.

- А з якими проблемами найчастіше звертаються українці?

- На порушення статевої функції, або еректильної функції, страждає десь біля третини людей. Запальні захворювання чоловічих статевих органів – десь біля 20%, хоча по Європі ці дані складають приблизно 8%. На передчасну еякуляцію страждає 25% чоловіків. Порушення лібідо, тобто статевого потягу, – це 25-30% і навіть серед молодих. А лібідо визначається не тільки тестостероном, а й психологічними особливостями.

- Якими методами ви лікуєте. Використовуєте лише медикаменти чи також психологічні методи?

- По-перше, кожен лікар повинен бути і психологом, і психотерапевтом. Людей треба любити та їм допомагати. Зменшувати їхні страждання та покращувати якість їхнього життя. Я ще одне скажу: у нас не зникло ще поняття про кохання, воно ще є, воно у нас у душі є. Українська нація – велелюбна. То у Європі, до цінностей якої ми прагнемо, кохання – це вже хвороба. ВООЗ ввела його у реєстр міжнародної класифікації хвороб. За шифром F63.9 кохання внесли до переліку психічних розладів.

- Якщо повернутися до сексуальних розладів, з якими звертають до вас українці, наприклад, порушення лібідо, які на вашу думку є цьому причини?

- По-перше, яке у чоловіка буде лібідо, якщо він не знає, де взяти грошей аби прокормити дружину та сім'ю. Він весь час перебуває у стані стресу. Він думає, куди піти, де заробити, яку копійчину заробити, щоб принести в сім'ю. Адже у нас багато людей живуть за тією рискою бідності, що не можуть собі дозволити те, що мали раніше. Це ж все приводить до стресу.

15% жінок взагалі не знають, що таке оргазм. Якщо жінка у 75-100% статевих актів має оргазм, то це високо оргазмічна жінка

- Чи приходять до вас зі скаргами про відсутність сексуальних стосунків у шлюбі?

- Потрібно з'ясувати, чому їх немає. Треба поговорити з чоловіком, потім з дружиною. Чи може пропало кохання? Було таке, що прийшов чоловік і каже: "У мене пропала ерекція, що робити?" Потім приходить дружина і каже: "А ви не лікуйте його. Мені та ерекція не треба, бо він не для мене, а для іншої жінки. Мені не треба і він хай не ходить". Але це ж неправильний підхід.

Наприкінці 90-х років, коли у нас була ера "Віагри", з'ясували, що ефективність її для чоловіків була 90-95%. А для їхніх партнерш - 30-35%. А це тому, що у решти немає кохання, немає бажання до цього чоловіка. "Віагра" зробить ерекцію, але не додасть кохання. Вона психологічних проблем не вирішує у сім'ї. Сім'я ж тримається на тому, що є близькість душі, серця і тіла.

- Які є статеві розлади у жінок?

- 46% жінок мають зниження статевого потягу - це там, де немає кохання. Ще буває зниження лубрикації, тобто вони не зволожуються під час збудження. І третя ще є проблема - болісність під час статевого акту. Це три найбільш важливі проблеми сексуальності у жінок.

- Які причини?

- Болісність дуже часто буває через запальні захворювання або нестачу гормонів, що призводить до сухості слизової оболонки. А про яке лібідо може йтися, якщо немає кохання?

- А наскільки багато жінок, які неспроможні отримувати оргазми?

- 15% жінок взагалі не знають, що таке оргазм. Якщо жінка у 75-100% статевих актів має оргазм, то це високо оргазмічна жінка. Таких жінок у нас небагато. Адже від оргазму жінок може відволікти будь-що - телефонний дзвінок, постукали у двері, дитина встала, стелі непобілена, сусіди почують, теща заважає. Чоловіки на це не звертають уваги.

- Наскільки отримання оргазмів важливе для здоров'я жінки? І чи є різниця між вагінальним і кліторальним оргазмами?

- Оргазм у жінок формується не в кліторі і не у вагіні. У чоловіків він формується між ногами, а у жінок - між вухами, у статевому центрі. Оргазм формується тоді, коли наступає статеве збудження, коли чоловік подразнює її ерогенні зони і воно піднімається до такого рівня, що наступає оргазм. У кожної жінки цей рівень різний.

- Чи доводилося вам працювати з полігамною родиною?

- Тобто, ви хочете сказати, що є дві дружини і один чоловік?

- Так.

- А ви уявляєте психологічний стан тієї дружини, коли вона бачить, що її чоловік обіймає і цілує іншу жінку? Для нашого населення і для нашої нації – це нехарактерно. Це все європейські цінності більш за все. Шведська сім'я і так далі.

- Тобто в нас такого немає?

- Ну, слава Богу, у нас такого в законі не прописано. У нас не може бути дві дружини. Хоча, я вам скажу, що у нас живуть і на дві сім'ї, і на три. Таке подвійне життя – це теж , свого роду, стрес. Це в першу чергу стрес, а стрес – це адреналін. Це викликає спазм периферичних судин, от і порушення ерекції, а член – це периферичний орган, а не центральний.

Жінки проти чоловіків: психолог порадила, як боротися із секзизмом

Столицю сколихнула провокаційна реклама. На плакатах у центрі міста були написи, у яких жінок називають стервами і зозулями. Сексизм – один з видів дискримінаційного ставлення до жінок. Сексисти вважають, що жінка залежна та неповноцінна істота. Психолог Наталя Підлісна розповіла, як боротися з проявами сексизму.

- Наскільки згубною для шлюбу виявляється зрада? Як люди переживають це?

- Ви знаєте, все індивідуально. Тут ми не можемо дати конкретних порад. Наприклад, якщо жінка дізналася, що у чоловіка є інша жінка, то є кілька виходів, з моєї точки зору. Перше – це закінчити сімейне життя. А якщо ж ви вже погоджуєтеся з цим, то жінка має теж мати собі відраду. Головне, щоб вона віддячила чоловіку не тим, що піде і на зло йому щось зробить, а для себе, для своєї душі вона повинна щось робити. У нас же чоловіки придумали, що жінки не мають права зраджувати. У нас нібито чоловіки природньо полігамні. Нічого подібного! Подивіться у світ тварин - там і самці полігамні, і самки. Самиця вибирає собі здорового та сильного самця. У нас же немає такого природного відбору. У нас люди вибирають не здорового, сильного, красивого і розумного, а у кого більше грошей чи більше машин, або дача більших розмірів, або квартира у центрі міста. У нас зараз ерогенна зона не чоловічий мозок, а товщина гаманця.

- А як так склалося? Це ментальність така?

- Та ні. Це європейсько-американські цінності, у нас такого ніколи раніше не було. У нас кохання грало важливу роль. Ви лише почитайте класичні українські твори, де все написано, де чоловік багатий, а бере в дружини собі дівчину із бідної сім'ї, або навпаки. "Гроші йдуть до грошей, а злидні до злиднів", – це нам так проповідують, що так все має бути. І тепер жінка думає, що краще жити в золотій клітці, і їсти є що, і одягається тепло. Але ж немає кохання, немає тієї іскорки, яка повинна давати жагу до життя, до статевого життя, до того, щоб чоловік іде на роботу, а вона поцілує його, а він теж поцілує. Це ж продовжує життя на 5 років в середньому. А цього немає. Вона чекає поки він піде, щоб не бачити.

- Наявність активного сексуального життя є запорукою здоров'я людини...

- Не тільки запорукою, а й показником.

- Як можна описати здорові й якісні сексуальні стосунки?

- Психологічно ми вже розібрали. Давайте тепер фізично. Статевий акт - це наявність тривалої твердої ерекції, яка дозволяє закінчити статевий акт. Для цього треба, щоб був притік крові, щоб член був удвічі більший ніж у стані спокою.

Взагалі є три статеві конституції. За сильної статевої конституції чоловік живе статевим життям до глибокої старості. Такі чоловіки живуть довше за інших і ведуть активне статеве життя. Найбільш старому моєму пацієнтові було 92 роки. У нього не вийшов статевий акт, то він прийшов до мене. За середньої статевої конституції - це у нас близько 90% чоловіків та жінок - для них нормально два-три статевих акти на тиждень.

Ще є класифікація за віком. Якщо пожартувати, то в чоловіка життя ділиться на дві половини. У першій згода жінки його радує, а в другій половині - лякає. А в Європі є правило трьох разів. Спочатку, до 20-30 років чоловік може три рази в день, потім три рази на тиждень, потім три рази на місяць, а потім три рази в рік, а в кінці - лише у мріях.

Психолог Наталя Підлісна розповіла, як почати будувати сімейні стосунки

Коли час йде, а він все «не готовий» офіційно оформити з вами стосунки, може, пора щось змінити? Сьогодні з нашим постійним експертом - психологом Наталією Підлісною поговоримо про те, чому чоловік не хоче одружуватися, як дізнатися про плани обранця на майбутнє і що робити, якщо чоловік не поспішає в ЗАГС.

- Можна підсумувати, що здоровий секс - це сукупність власне здоров'я людини, сильного лібідо та кохання?

- Фізичного здоров'я, психологічного здоров'я та кохання. Якщо кохання немає, то такі сексуальні відносини бідні, довго не тривають і мають на меті тільки розрядку.

- Чи цікавляться українці, які вже давно у стосунках з одним партнером, як урізноманітнити своє сексуальне життя? Які ви даєте їм поради?

- Знаєте, якщо приходять пари - то це вже добре. Це значить, що у них є психологічна близькість. До речі, дружина виступає у ролі співтерапевта. І ефективність лікування таких пар набагато більша, ніж тих, що приходять по одному.

Серед пар, де є кохання, взаєморозуміння і психологічно нормальна сім'я, то там тільки у 14% трапляється порушення сексуальної функції. А якщо немає кохання - то більше 44%. Основою життя на Землі має бути кохання, тоді все буде добре.

Я думаю, що не варто відмовляти чоловікові, який принесе фалоімітатор, сексуальну білизну чи ще щось із секс-шопу

- До чого у сексі українці мають найбільший інтерес? Які уподобання є найбільш поширеними, а які моменти навпаки викликають несприйняття?

- Це все індивідуально. У нас є поняття - діапазон прийнятності ласк. Одному щось здається нормальним, іншому - ні. Якщо це приносе задоволення обом - то будь ласка, хай буде оральний секс чи якийсь інший.

- А чи бувають випадки, коли, наприклад, жінка скаржиться на якісь уподобання чоловіка у сексі, які їй не до душі? Наприклад, сексуальні іграшки?

- Для нашої сексуальної фантазії немає меж. Нехай їй іграшки не подобаються, але ж можна попросити спробувати. Як не сподобається, то не будемо використовувати. Але ж спробувати можна. Я думаю, що не варто відмовляти чоловікові, який принесе фалоімітатор, сексуальну білизну чи ще щось із секс-шопу. Адже ми пам'ятаємо, що перший статевий акт, коли жінка втрачає цнотливість, не завжди приносить їй задоволення, але ж потім це добре.

- Тож секс-шоп - хороший інструмент, щоб урізноманітними сексуальне життя?

- Так. Там не тільки ж фалоімітатори продаються. Є і сексуальна білизна, яка збуджує, є й іграшки, які сприяють лікуванню статевих розладів, коли немає чутливості, чи коли жінка не отримує оргазм. Там є спеціальні креми, мазі, які покращують сприйняття сексуального партнера. Є спеціальні парфуми з феромонами, які покращують статевий потяг.

- І це працює - парфуми з феромонами?

- Так, звичайно. Людина сприймає носом. Чоловічі феромони збуджують жінок, а жіночі - чоловіків. От наприклад, танці раніше були парні - вальс, танго, мазурка, фокстрот. Люди під час танцю збуджувалися, потіли, а з потом виділяються феромони. І люди відчували запах одне одного і розуміли, чи підходять одне одному. І була така хитрість: коли жінка збудилася, вона брала хусточку, протирала нею під пахвами, і тим платочком витирала піт з лоба своєму партнеру у танці. Той відчуває запах феромонів і вже нікуди від неї не дінеться. І те саме, до речі, робили і чоловіки, зокрема, і Казанова цим відомий.

- Давайте поговоримо про модну зараз тенденцію - про вумбілдінг (тренування м'язів тазового дна, в тому числі і вагінальних м'язів, - ред.).

- Будь ласка, розвивайте м'язи. Це дійсно добре. На Сході жінки займаються цим, щоб чоловіки нікуди більше не ходили на сторону. І в нас це є.

- Мені доводилося спостерігати за реакцією людей - як жінок, так і чоловіків. І її можна описати як зніяковіння змішане з огидою і несприйняттям. Чому на вашу думку таке ставлення до по суті тренування м'язів?

- Ось ви любите жаб чи мишей? А хтось їх любить. Не подобається - не треба, ніхто не змушує. Але я скажу, що тренування будь-яких м'язів, у тому числі м'язів піхви, це добре. Це покращує сексуальні відносини, це надає додаткової радості і різноманітності у сексуальні відносини.

- Які серед українців найпоширеніші міфи щодо сексу?

- Їх вистачає. Думають, що штамп у паспорті - секс на все життя. Міф, що чоловік завжди може і завжди хоче. І про жінку так само.

- Я, наприклад, була здивована, почувши одного разу, що під час сексу жінка відбирає енергію у чоловіка.

- Є така думка, але вона не характерна для нашого народу. Це думка східних народів, вони у це вірять. Я думаю, що це все байки для нас, у нас менталітет інший.

- Зараз тема сексу номінально перестала бути табу. Про нього і говорять, і показують. І фільми, і книги стають більш відвертими...

- А знаєте, чого араби, коли бачать нашу жінку, то їх аж трусить?

- Чого?

- А ви бачили їхніх жінок. Вони замотані, видно одні очі. І коли вони бачать трохи більше, то вже збуджуються. А у нас - це ж в інтернеті можна побачити все, що хочеш, - і сексуальність навпаки гальмує, а не збуджує. Коли є загальна доступність, то воно гальмує.

- Під час нашої розмови ви вже казали про відсутність адекватної сексуальної освіти в Україні. А які заходи треба вживати, щоб тема сексу перестала бути чимось соромним та незвіданим?

- Ще коли був Радянський союз, я як секстопатолог читав лекції в школах. А у планетарії у нас було товариство знання, де ми збирали 300-400 старшокласників і розказували їм, як жінка і чоловік мають ставитися одне до одного. Ми розказували про будову статевих органів, про фізіологію статевого акту, щоб вони розуміли і правильно поводилися.

Але сексуальне виховання повинно бути не тільки в школі, а й удома. Якщо дитина бачить, що татко на маму руку піднімає, то що б я йому не розказував, він буде робити теж саме. Треба особистим прикладом показувати, що сім'я - це свята справа. Куди б ти не пішов, ти прийдеш додому, бо це сім'я, де тебе чекає кохана людина, діти, внуки. І так повинно бути. І щасливі сім'ї живуть довше. А українська нація - вона велелюбна, це точно.

Розмовляла Ольга Скичко

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: