У Москві помер автор мультику "38 папуг"

На 83 році пішов з життя один з найвідоміших режисерів анімаційного кіно Іван Уфімцев. він зняв рекордну кількість мультиків на "Союзмультфільмі".

Іван Уфімцев
Московский комсомолец
Іван Уфімцев
У Москві на 83 році життя помер творець серії лялькових фільмів "38 папуг", народний артист Росії Іван Уфімцев.

Один з найвідоміших режисерів анімаційного кіно, Уфімцев створив легендарний мультик за казками Григорія Остера з постійними героями - Мартишкою, Слоненям, Удавом і Папугою. Він був одним із творців серії і виступив режисером всіх 10 мультфільмів. Ці мультфільми були удостоєні призів міжнародних кінофестивалів у Португалії та Югославії.

Випускник свердловської школи кіноактора, Уфімцев починав свій творчий шлях як артист театру і кіно. На початку 50-х він приїхав до Москви і вступив на режисерський факультет ГІТІСу ім. А. Луначарського. Але ні в театрі, ні в ігровому кіно Уфімцев не затримався, з 1963 року він присвятив себе кіностудії "Союзмультфільм", де зняв рекордну кількість анімаційних картин - близько 40.

Перші роки він працював в парі з Михайлом Каменецьким, і вже за другий свій фільм - "Чиї в лісі шишки?" отримав Срібну медаль на МКФ в Румунії. Серед інших робіт Івана Уфімцева - "Обережно, щука!", "Годинник із зозулею", "Їжачок плюс Черепаха", "Три жабеняти", "Лошарик".

Паралельно Уфімцев продовжував зніматися в кіно як актор: "Трудове життя" (1948), "Денні зірки" (1966), "Слідство ведуть знавці. Підпасок з огірком" (1979), "Закоханий за власним бажанням" (1982), "Якщо вірити Лопотухіну"(1983), "Візит дами"(1989), "Повість непогашеного місяця" (1990), "Чоловік для молодої жінки" (1997) та ін. Однією з найефектніших робіт Уфімцева є його поява на екрані в образі Олександра Васильовича Суворова в рекламі одного з банків.

Останні роки Іван Васильович тяжко хворів, після інсульту не виходив з дому. Останні два тижні перебував у комі.

Читайте також:

Госпіталізовано Ельдара Рязанова

На Полтавщині під час фестивалю задушили музиканта Mario Action

Помер "батько" київської Троєщини

Письменника Олеся Ульяненка поховали поруч із Пелихом

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: