У Москві помер автор мультику "38 папуг"

У Москві помер автор мультику "38 папуг"

На 83 році пішов з життя один з найвідоміших режисерів анімаційного кіно Іван Уфімцев. він зняв рекордну кількість мультиків на "Союзмультфільмі".

Іван Уфімцев / Фото: Московский комсомолец
У Москві на 83 році життя помер творець серії лялькових фільмів "38 папуг", народний артист Росії Іван Уфімцев.

Один з найвідоміших режисерів анімаційного кіно, Уфімцев створив легендарний мультик за казками Григорія Остера з постійними героями - Мартишкою, Слоненям, Удавом і Папугою. Він був одним із творців серії і виступив режисером всіх 10 мультфільмів. Ці мультфільми були удостоєні призів міжнародних кінофестивалів у Португалії та Югославії.

Випускник свердловської школи кіноактора, Уфімцев починав свій творчий шлях як артист театру і кіно. На початку 50-х він приїхав до Москви і вступив на режисерський факультет ГІТІСу ім. А. Луначарського. Але ні в театрі, ні в ігровому кіно Уфімцев не затримався, з 1963 року він присвятив себе кіностудії "Союзмультфільм", де зняв рекордну кількість анімаційних картин - близько 40.

Перші роки він працював в парі з Михайлом Каменецьким, і вже за другий свій фільм - "Чиї в лісі шишки?" отримав Срібну медаль на МКФ в Румунії. Серед інших робіт Івана Уфімцева - "Обережно, щука!", "Годинник із зозулею", "Їжачок плюс Черепаха", "Три жабеняти", "Лошарик".

Паралельно Уфімцев продовжував зніматися в кіно як актор: "Трудове життя" (1948), "Денні зірки" (1966), "Слідство ведуть знавці. Підпасок з огірком" (1979), "Закоханий за власним бажанням" (1982), "Якщо вірити Лопотухіну"(1983), "Візит дами"(1989), "Повість непогашеного місяця" (1990), "Чоловік для молодої жінки" (1997) та ін. Однією з найефектніших робіт Уфімцева є його поява на екрані в образі Олександра Васильовича Суворова в рекламі одного з банків.

Останні роки Іван Васильович тяжко хворів, після інсульту не виходив з дому. Останні два тижні перебував у комі.

Читайте також:

Госпіталізовано Ельдара Рязанова

На Полтавщині під час фестивалю задушили музиканта Mario Action

Помер "батько" київської Троєщини

Письменника Олеся Ульяненка поховали поруч із Пелихом

Повʼязані теми:

Наступна публікація