Письменника Олеся Ульяненка поховали поруч із Пелихом

21 серпня в Києві попрощалися з письменником Олесем Ульяненко, який раптово помер на 49-му році життя.

21 серпня в Києві попрощалися з письменником Олесем Ульяненко, який раптово помер на 49-му році життя. "Український Генрі Міллер", як його називали критики, був людиною безкомпромісною, а його романи викликали обурення.

Олесь Ульяненко народився в місті Хорол на Полтавщині. 15-річним пішов з дому. Закінчив медичне училище і морську школу, служив в Афганістані. Перший твір він надрукував у 26 років, а у 35 роман "Сталінка" приніс йому славу "найрадикальнішого і жорсткого українського прозаїка": роман витримав шквал критики, а пізніше отримав малу Шевченківську премію і був включений в програму вузів.

Усього Ульяненко написав близько 20 романів. Один з них, "Жінка його мрії" навесні минулого року став причиною гучного скандалу. Національна експертна комісія з питань моралі заборонила публікацію книги, визнавши її порнографічною.

У листопаді 2009 року Київський окружний адміністративний суд затвердив мирову угоду. Письменникові довелося замінити кілька слів і в квітні 2010 року роман "Жінка його мрії" був перевиданий.

Ульяненко помер у своїй київській квартирі в ніч на 18 серпня. Офіційна причина смерті - хронічна серцева недостатність. Тим не менше, помічниця письменника, поетеса Євгенія Чуприна не виключає, що ця смерть була насильницькою.

"У нього був зірваний замок і навстіж двері. Сусідка каже, що від нього хтось виходив вночі. І крім того, він весь час говорив, що йому загрожують і його збираються вбити", - говорить вона.

Перші анонімні погрози на адресу Ульяненко почали надходити після публікації скандальної книги "Знак Саваофа".

За минулий рік у письменника трапилося декілька інсультів. В одному з останніх інтерв'ю він визнавав: "У мене божевільний спосіб життя, його треба якось змінити, але я не знаю як. Я все сильніше відчуваю, що це мене починає руйнувати".

Чуприна розповіла, що всі риси характеру Ульяненко, всі його особливості диктувалися саме тим, що він робив.

"Він дуже трепетно ставився до жінок. І у нього в романах завжди жінка - героїня, а не об'єкт. Він дуже любив друзів, був дуже чистою людиною. Говорили, що він п'яниця і наркоман, але це не так. Його замучили навколишні, тому що він був білою вороною, його не розуміли. Він мав дикуватої вигляд, як і всякий геній ... Власне кажучи, в ньому було дуже багато абстрактного, внечеловеческого ". - Зазначила вона.

Поховали Олеся Ульяненка на Байковому кладовищі на участку №33, поруч із письменником Григіром Тютюнником та відомим журналістом Ігорем Пелихом.

Читайте також:

Помер письменник Олесь Ульяненко

У Москві помер письменник і режисер Ефраїм Севела

Помер співак і композитор Микола Мозговий

Прощання з Ульяненком

Прощання з Ульяненком

Повʼязані теми:

Наступна публікація