Американці будуватимуть приватні космопорти

Уряд США виділяє гроші приватним підприємцям, що займаються космічним туризмом. В майбутньому підприємці візьмуть на себе частину державних космічних програм.

Після відміни програми "Спейс шаттл" Федеральне управління цивільної авіації США (FAA) виділяє гранти на будівництво приватних космопортів, які забезпечать виконання суборбітальних польотів і доставку пасажирів і вантажів на навколоземну орбіту.

Гранти є черговим кроком до реалізації плану зі створення комерційної космічної інфраструктури, яка візьме на себе частину державних проектів по роботі в космосі, а також вперше відкриє широкий доступ у космічний простір приватним комерційним та науковим організаціям.

В даний час FAA видало понад 200 ліцензій на запуски і затвердило 8 стартових майданчиків, які стануть центрами комерційного освоєння космосу. Також Керівництво FAA виділило гранти на три великих проекти з будівництва космопорт.

Першим отримав грант у 125 тис. доларів Комерційний Вірджинський середньоатлантичний космопорт MARS, будівництво якого зараз активно ведеться на східному узбережжі штату Вірджинія.

Цей об'єкт забезпечить повний комплекс послуг із запуску комерційних, державних та наукових космічних апаратів, як іноземних, так і американських.

Список рейсів з цього майданчика росписаний до 2015 року.

Грант в 125 тис. доларів отримає також космопорт в Каліфорнії (Mojave Air and Space Port). На цьому чинному аеродромі працюють декілька компаній, що розробляють авіаційні технології, а також базується комерційна Національна школа льотчиків-випробувачів.

Грант в 249 тис. доларів отримав космопорт Spaceport America в Нью-Мексико. Цей аеропорт є базовим для компанії Virgin Group, яка планує використовувати його для запуску свого суборбітального корабля SpaceShipOne.

Нагадаємо, що американська мережа піцерій вирішила відкрити перше кафе на Місяці.

Читайте також:

Більшість придатних для життя планет - пустельні

Австралійський фотограф зробив унікальні знімки обертання Всесвіту

Астрономи відкрили алмазну планету в п'ять разів більшу за Землю

Астрономи визначили точний вік Місяця

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: