Американська армія озброїться спритним роботом-блохою

В американській армії з’явився робот- блоха Sand Flea, якийа може стрибати через високі паркани. Він оснащений відеокамерою, руховою системою тощо.

Робот, який здатний перестрибувати через високі паркани і встрибувати на другий поверх будівель, вже готовий до випробування в Афганістані

Робот Sand Flea ("Піщана блоха") був побудований два роки тому на замовлення Управління перспективних досліджень Міністерства оборони США (DARPA) інженерами компаній Sandia National Laboratories і Boston Dynamics.

Остання відома поставками в армію чотириногих вантажних машин BigDog, а також розробкою робота-гепарда і безголового андроїда PETMAN, призначеного для реалістичних випробувань уніформи і засобів захисту солдатського тіла.

Новий пристрій названо "блохою" не через зовнішню схожість, а через стрибки, які в багато разів перевищують його власну висоту.

4,5-кілограмова машина являє собою укріплену на чотирьох колесах платформу завбільшки з ноутбук, всередину якої поміщені відеокамера, рухова система, допоміжна електроніка, а також висувна "нога".

Оскільки колеса підносяться над корпусом на однакову висоту як знизу, так і зверху, робот може з легкістю пересуватися догори ногами.

Така конструкція обумовлена ​​багаторазовими переворотами, які Sand Flea здійснює під час стрибка.

Сам стрибок (його висота сягає семи метрів) забезпечується пневматичним приводом. Запасу енергії роботу вистачає на 30 стрибків, так що головна проблема його використання полягає у виборі потрібного паркану, будівлі та іншої перешкоди, за якими може ховатися противник або, наприклад, склад зброї, говорить полковник Пітер Ньюелл.

Відзначимо, він очолює службу оснащення армійських підрозділів новітнім обладнанням Rapid Equipping Force (REF).

Крім того, за словами полковника, Sand Flea доведеться витримати конкуренцію з роботом-розвідником Recon Scout XT, який нещодавно був закуплений REF для афганського контингенту ЗС США.

Читайте також:

Японські військові створили літаючого робота (фото, відео)

Вчені створили дитину-робота, здатного відчувати людські емоції

Німецькі вчені створили "шкіру" для роботів (відео)

В Україні за 50 років з’являться молекулярні роботи

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: