Вчені створили дитину-робота, здатного відчувати людські емоції

Новий робот вміє посміхатися, сумувати, а також говорити, впізнавати та запам'ятовувати об'єкти.

Дитина-робот_4
vesti.ru
Дитина-робот
Вчені з Італійського інституту технологій розробили робота, здатного відчувати людські емоції - він вміє посміхатися і сумувати. Також творці запевняють, що його можна навчити говорити, впізнавати і запам'ятовувати об'єкти.

Андроїд отримав назву iCub, що в дослівному перекладі означає - "штучне пізнавальне тіло".

За словами головного розробника Джорджіо Метти, робот iCub розвинений на рівні трирічної дитини, зростом він трохи вище метра.

"Ми були трохи обмежені в розмірах, і не могли його зробити дуже маленьким. Але як це відбувається з дитиною, нам важливо розвивати її мозок", - розповів Метта.

iCub був створений для пізнання штучним розумом навколишнього світу. В основі - відкрите програмне забезпечення. Такий софт дозволяє, пізнаючи, запам'ятовувати об'єкти за допомогою зору і дотику до предметів. iCub говорить по-англійськи, а деякі поняття розуміє й без слів.

"Він посміхається, тому що знайшов очима м'яч і розуміє, за чим тепер потрібно стежити. Якщо він сумний, значить він не може добре бачити м'яч", - зазначив учений.

Гуманоїд може жартувати і навіть вибачається за помилки. iCub ніколи не зашкодить і не поранить оточуючих - кожен палець гуманоїда оснащений сенсорними датчиками. "Чорні пластини на пальцях робота - це і є сенсори. Вони допомагають йому запам'ятовувати інформацію, і при такому оснащенні робота з ним безпечна", - додав Метта.

Гуманоїд повністю покритий силіконом, який не відрізняється від людської шкіри. Ця опція стане особливо важливою років за 10, коли такі гуманоїди замінять доглядальниць для інвалідів з проблемами опорно-рухового апарату.

Наразі перед ученими стоїть питання, як зробити пізнання роботом постійним, і куди заховати величезну базу його даних.

Читайте також:

Німецькі вчені створили "шкіру" для роботів (відео)

Хірурги провели унікальну операцію на серці дитини в утробі матері

До 2100 року люди навчаться мінятися, як робот у "Термінаторі-2"

Вчені вперше виростили здорове потомство зі штучної сперми

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: