Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Німецькі вчені створили "шкіру" для роботів (відео)

Новинка під назвою HEX-O-SKIN створена з метою забезпечити гуманоїдних роботів можливістю відчувати дотики по всьому тілу.

Вчені з технічного університету Мюнхена (Німеччина) розробили шестигранні тактильні модулі, що утворюють свого роду "шкіру" для роботів.

Новинка під назвою HEX-O-SKIN створена з метою забезпечити гуманоїдних роботів можливістю відчувати дотики по всьому тілу.

Кожен модуль являє собою друковану плату з безліччю сенсорів. Її площа п'ять квадратних сантиметрів, і на ній розташовуються чотири інфрачервоних датчика, які здатні відчути будь-який об'єкт на відстані до одного сантиметра. Там же знаходяться шість сенсорів температури і один акселерометр.

Вся ця система допомагає машині зрозуміти, якою частиною тіла вона щойно рухала, що рука або палець, приміром, наближаються до якогось предмету, яка температура об'єкта.

З таких модулів формується покриття, схоже на соти в бджолиному вулику. Вони закривають поверхню будь-якої площі, наче високотехнологічна кольчуга, і переправляють між собою сигнали, які потрапляють потім в центральний процесор.

Якщо обірветься зв'язок у якійсь одній сполуці, інформація дійде до процесора іншим шляхом.

Автори HEX-O-SKIN вважають, що їх розробка в першу чергу стане в нагоді роботам-помічникам, яким постійно необхідно об'їжджати перешкоди або домашніх тварин.

Читайте також:

В Україні за 50 років з’являться молекулярні роботи

До 2100 року люди навчаться мінятися, як робот у "Термінаторі-2"

Вчені знайшли у Всесвіті білу діру

Створено технологію, що дозволяє читати думки людей

Залиште свій коментар

Вибір редакції