Британський фізик створить плащ-невидимку, як у Гаррі Поттера

Фізик Ульф Леонхардт отримав 160 тис. доларів на створення плаща-невидимки. Його концепція - "геометрія, світло і трохи магії".

Британський фізик Ульф Леонхардт з Університету Сент-Ендрю одержав 100 тис. фунтів стерлінгів (приблизно 160 тис. доларів США) на розробку плаща-невидимки, відомого за творами Джоан Роулінг про Гарі Поттера.

Як заявляє учений, всього через два роки він зможе зробити цю ідею реальністю, пише The Daily Mail.

Концептуальна схема цього незвичайного одягу у вчених вже є. "Геометрія, світло і трохи магії" - так професор Леонхардт говорить про свій винахід.

Передбачається, що плащ-невидимка буде зроблений з штучних композитів (метаматеріалів), при цьому світлові і звукові хвилі огинатимуть об'єкт. Таким чином він стане невидимим, не відкидатиме тіні, його неможливо буде знайти при опромінюванні.

Учені збираються добитися ефекту невидимості, використовуючи безліч крихітних голок, що розходяться від центральної скляної спиці - по аналогії з круглим гребінцем. Ці найдрібніші голки і "примушуватимуть" світло обтікати навколо об'єкту, приховуваного всередині. Вони при цьому повинні бути настільки мікроскопічними, щоб звести до нуля вірогідність яких-небудь заломлень або спотворень.

Винахід ґрунтується на теорії Альберта Ейнштейна про викривлений простір, згідно якої крупні об'єкти на зразок зірки здатні скривлювати світлові хвилі. Дотепер методи, створені по цьому прототипу, працювали тільки у вузькому спектрі світлових хвиль.

Професор Леонхардт говорить про те, що плащ можна буде легко використовувати в практичних цілях - від оборони до бездротових комунікацій, проте добитися його повної невидимості навряд чи вдасться. Гроші на дослідження виділило Королівське наукове товариство. Це товариство щорічно вручає нагороду Theo Murphy Blue Skies за найоригінальніші дослідження.

У цій же області працюють й інші учені - наприклад, дослідники з американського Університету Дюка і лондонського Імперського Коледжу в Лондоні. Дослідження спонсорує Управління перспективних дослідницьких програм (DARPA). Дослідження в цій області почалися ще в 2000 році.

Великі надії на новий винахід покладає Пентагон. Американське військове відомство сподівається, що можна буде приховувати великі військові цілі під таким плащем, щоб ставати невидимим для супротивника.

Крім того, розроблені в ході роботи над плащем-невидимкою оптичні технології дозволять створити "плоску гіперлінзу", здатну вдесятеро збільшити потужність мікроскопів. Таким чином через них можна буде роздивитися навіть такі мікроскопічні об'єкти, як ДНК.

Читайте також:

Windows 7 буде доступний без ключа лише 120 днів

Кіберзлочинці почали впроваджувати віруси на етапі розробки програмного забезпечення

Вчені довели ефективність лікування наркоманів героїном

Новий метод Інтернет-шахрайства зафіксовано в Росії

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: