Депресія спричинює старечий маразм

Депресія у молодому віці істотно збільшує ризик захворювання на старечий маразм.

Науковці зазначають, що депресія може подвоїти ризик захворювання на старечий маразм.

Це випливає з нових досліджень, результати яких опубліковані в журналі Neurology. Однак автори цих робіт поки не можуть до кінця пояснити причини цього зв'язку.

Згідно з новими дослідженнями, депресія може подвоїти ризик захворювання на старечий маразм.

Уже було відомо про те, що багато хто з тих, хто страждає на деменцію, зазнають і нападів депресії. Проте було незрозуміло, в якій мірі одне тягне за собою інше.

Останні дослідження показують, що наявність депресії збільшує ризик розвитку старечого недоумства. Однак автори цих досліджень поки не можуть до кінця пояснити причини цього зв'язку.

Як говорить керівник одного з цих досліджень, Джейн Сачінскі з Массачусетського університету, "є кілька факторів, що підкреслюють зв'язок між депресією і деменцією".

"Депресія викликає запалення тканини мозку, а це, у свою чергу, сприяє виникненню депресії. Депресія призводить до збільшення вмісту в мозку певних білків, які також впливають на розвиток старечого маразму", - кажуть науковці.

Учені стежили за станом здоров'я 949 літніх людей протягом 17 років. У 164 - або 22% - з тих, хто страждав на депресію, розвинувся старечий маразм.

У тій групі, яка не страждала на депресію, деменції виявилися у 17%.

Дослідники дійшли до висновку, що чим частіше напади депресії, тим вищий ризик захворювання на деменцію. Нові дослідження також показують, що депресія в більш молодому віці істотно "збільшує ризик захворювання старечим маразмом".

Читайте також:

Вчені довели: "чоловіча менопауза" існує, але лікується

Вчені з’ясували, чим корисна депресія

Названо найдепресивніший день року

Кожен третій українець вживає заспокійливі

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: