Фізики виявили нову елементарну частинку

Фізики, що працюють на американському колайдері Теватрон, виявили нову елементарну частинку – нейтральний чарівний ксі-баріон.

Фізики виявили нову елементарну частинку – нейтральний чарівний ксі-баріон. Про це повідомили в Національній прискорювальній лабораторії імені Енріко Фермі (США), котра курирує роботу колайдера Теватрон, за допомогою якого і було виявлено частинку.

Народження нової частинки було зареєстровано на одному з детекторів колайдера при зіткненнях протонів і антипротонів - в цілому фізики зафіксували 25 випадків, відповідних утворенню нейтрального ксі-баріона (а всього фахівці проаналізували результати приблизно 500 трильйонів зіткнень).

До цих пір існування нейтрального чарівного ксі-баріона було передбачене лише теоретично в рамках Стандартної моделі - найбільш загальноприйнятої на сьогоднішній день гіпотези, що пояснює фундаментальні фізичні взаємодії. Баріонами називають елементарні частинки, що складаються з трьох кварків - елементарних "цеглинок", з яких складається матерія. До баріонів належать, наприклад, протони і нейтрони - перші складаються з двох верхніх й одного нижнього кварка, а другі - з двох нижніх і одного верхнього.

Нова частинка складається з одного верхнього, одного чарівного і одного дивного кварка. Через велику масу чарівного кварка знайдений вченими ксі-баріон приблизно в шість разів важче протона і нейтрона.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що на американському коллайдері Теватрон, виявили нез'ясовне явище, яке могло свідчити про народження нової невідомої частинки.

Фахівці вважають, що нова частинка (якщо ефект дійсно зумовлений її народженням) не є бозоном Хіггса (часткою, яка, згідно з загальноприйнятою гіпотезою, що пояснює будову навколишнього світу, відповідає за наявність в інших частинок маси). На тих енергіях зіткнень, при яких здійснювався експеримент, розпад бозона Хіггса повинен давати інші ланцюжки частинок.

Теватрон - це найбільший після знаменитого ВАК коллайдер елементарних частинок. В даний час експерименти на ньому призупинені через влучення блискавки. Крім того, в жовтні 2011 року всі роботи на Теватроні будуть згорнуті, незважаючи на те, що на прискорювачі було отримано безліч перспективних для "упіймання" бозона Хіггса даних.

Читайте також:

Блискавка вивела з ладу американський колайдер

Фізики оголосили про новий успішний експеримент колайдера

Великий адронний колайдер може стати першою машиною часу на Землі

Фізики уточнили масу "божественної частинки"

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: