Французькі вчені створили левітуючий скейтборд (відео)

Літає скейтборд на рідкому азоті за рахунок квантової левітації.

На відміну від фантастичного прообразу з фільму "Назад в майбутнє", створений французькими вченими скейтборд не здатний літати над будь-якою поверхнею.

Але все ж він дуже нагадує ту дошку, яка на думку голлівудських режисерів і повинна була народитися десь в XXI столітті.

Пристрій під назвою MagSurf представили на фестивалі науки фізики з Паризького університету Дідро.

Літаючий скейтборд побудований на основі надпровідного матеріалу, оточеного шаром теплоізолятора. Всередину скейтборда заливається рідкий азот.

У результаті начинка переходить в надпровідний стан, і пристрій вільно ширяє в парі сантиметрів над поверхнею магнітних рейок.

Апарат може нести навантаження більше 100 кілограмів, стверджують французькі експериментатори. Але незважаючи на це, добровольці на скейті почувалися не дуже впевнено.

Подібно вражаючим дослідам, нещодавно блискуче поданим публіці ізраїльськими фізиками, французький апарат працює за рахунок квантової левітації - специфічної взаємодії надпровідника і сильного магнітного поля.

Хоча літаючий скейтборд створено заради шоу, його проект з'явився в результаті цілком серйозних досліджень. Автори левітуючої дошки вивчають можливість застосування квантових феноменів у міському транспорті.

Читайте також:

Угорський священик на скейті став зіркою YouTube

Пентагон готує на озброєння літаючі бронеавтомобілі

Розроблено повітряний транспорт майбутнього - автобус-хмара

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: