Пентагон готує на озброєння літаючі бронеавтомобілі

Дата публікації
Перегляди
6466
Поділитись:
WhatsApp
Viber

Вже розроблені прототипи надсучасних літаючих авто з бронею і призначені дати демонстрації.

Пентагон "у першому наближенні" схвалив проекти військових бронеавтомобілів з вертикальним зльотом і позначив терміни демонстрації функціональних прототипів.

Розробку машин продовжують дві команди, чиї підходи до вирішення завдання відрізняються досить сильно.

Як повідомляє Aviation Week, дослідницьке агентство DARPA визначило "прийнятними" дві конструкції літаючих автомобілів, які розробили компанія Lockheed Martin (на пару з фірмою Piasecki Aircraft) і корпорація AAI.

Таким чином, програма Transformer (TX), неофіційно називається " Flying Humvee", увійшла у другу фазу. Це означає перехід від слів до справи, а саме - до будівництва демонстраційних прототипів.

"Flying Humvee" від корпорації Lockheed Martin - це два гвинти в кільці, розташованих на крилі із змінним кутом атаки і можливістю повороту під час пересування по землі (ілюстрації Lockheed Martin, Piasecki Aircraft).

Корпорація AAI робить ставку на симбіоз літакових крил і вертолітного ротора. І те і інше у вертольота-літака складається.

Машини мають бути готові в 2012 році. Вивчивши апарати, DARPA вибере одну з двох команд, яка у третій фазі програми, в 2015-му, викотить реально літаючий демонстратор TX.

В результаті у американців має вийти щось неймовірне. Це буде чотиримісний броньований позашляховик, що протистоїть рушнично-кулеметному вогню і здатний швидко (чи не за 60 секунд) трансформуватися в літальний апарат, готовий до вертикальних зльоту і посадки.

Причому від водія не можна вимагати професійних навичок пілота, а автомобіль повинен діяти і як безпілотник.

DARPA сподівається, що літаючий бронеавтомобіль коштуватиме близько 1 млн. дол. Для порівняння: ціна звичайного Humvee - приблизно 400 тис. дол., легкого вертольота - 4 млн. дол.

Читайте також:

SpaceX представила найпотужнішу у світі ракету-носій

Перший у світі приватний космічний корабель вирушив на орбіту Землі

Російський космічний корабель впав через сміття у двигуні

Пентагон запросив Москву на тестування системи ЄвроПРО

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
6466
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація