Киргизстан вперше після кривавого перевороту обирає президента

Киргизстан вперше після кривавого перевороту обирає президента

У Киргизстані проходять президентські вибори / Фото: AFP

Ці вибори дозволять мешканцям країни зробити владу легітимною після державного перевороту.

Понад 2,2 тисячі дільничних виборчих дільниць розпочали свою роботу на виборах президента в Киргизстані.

Президентські вибори стануть найважливішим етапом легітимації влади після держперевороту і повалення президента Курманбека Бакієва у квітні минулого року. На даний момент главою держави є президент перехідного періоду Роза Отунбаєва.

Вона була призначена на цю посаду за наслідками референдуму, проведеного тимчасовим урядом влітку минулого року, коли опозиція взяла владу в свої руки. Повноваження Отунбаєвої закінчуються 31 грудня 2011 року.

У неділю в Киргизстані зможуть проголосувати понад 3 мільйони виборців. На виборах президента, згідно із законодавством, не існує порогу явки. Тому вибори будуть визнані такими, що відбулися, навіть якщо на ділянку прийде всього один виборець.

Як повідомив представник ЦВК Киргизстану, у виборчих бюлетенях значаться прізвища 23 осіб, що пройшли всі етапи відбору для отримання офіційного мандата кандидата. Однак після цього ще семеро учасників прийняли рішення вийти з перегонів. Прізвища вибулих сімох кандидатів викреслені з бюлетенів членами дільничних виборчих комісій вручну.

Переможцем вважатиметься кандидат, який набрав понад 50% голосів виборців. Якщо ніхто з учасників не зможе подолати цього бар'єру, буде призначений другий тур, в який вийдуть лише двоє лідерів перегонів.

Центрвиборчком Киргизії акредитував для участі в виборах близько 800 міжнародних спостерігачів з 56 країн світу. У їх числі місія спостерігачів від СНД, куди входять 18 осіб, в більшості своїй - депутати національних парламентів з шести держав СНД - Росії, Білорусії, Казахстану, Таджикистану, Азербайджану та Вірменії. Висвітлювати подію прибули понад 100 іноземних журналістів.

Президент Киргизстану, згідно з конституцією, обирається на 6 років і тільки на один термін. Роза Отунбаєва за законом не має права брати участь у виборах. Свою кандидатуру для участі в гонці виставив прем'єр-міністр країни Алмазбек Атамбаєв.

Читайте також:

Екс-президента Киргизії позбавлять недоторканності

Президент Киргизії побоюється нових сплесків насилля

У Киргизії розпустили парламент

Повʼязані теми:

Наступна публікація