Президент Сирії пригрозив Заходу новим Афганістаном в разі втручання

Башар Асад наголосив, що Сирія не Єгипет і не Ємен, і будь-яке загострення в країні призведе до потрясінь на всьому Близькому Сході.

Втручання Заходу у справи Сирії, охопленої антиурядовим рухом, спричинить за собою потрясіння, які зачеплять весь Близький Схід, заявив сирійський президент Башар Асад в інтерв'ю британському тижневику Sunday Telegraph.

У Сирії протягом останніх семи місяців не припиняються антиурядові протести, які почалися в середині березня на півдні країни, в місті Дера, а потім перекинулися на інші регіони.

Значна частина представників опозиції вимагає відставки президента Асада. Цю вимогу підтримують США і країни ЄС, які ввели ряд економічних санкцій проти Сирії.

"Західні країни мають намір посилити тиск, але Сирія відрізняється від Єгипту, Тунісу та Ємену (де відбувалися або до цих пір відбуваються антиурядові виступи). Історія різна, і політика інша. Сирія є центром Близького Сходу, і будь-яке загострення в країні призведе до потрясінь у всьому регіоні. Ви бажаєте побачити ще один Афганістан або десятки Афганістанів?", - запитав Асад.

За його словами, якщо Захід виношує плани розчленувати Сирію, це призведе "поділу всього близькосхідного регіону".

В інтерв'ю британському виданню Асад також визнав, що сирійські "сили безпеки допустили багато помилок" на початковій стадії заворушень, але тепер, за його словами, мішенню силовиків є "тільки терористи".

"Тепер ми воюємо тільки з терористами. Це призвело до того, що зіткнень стало набагато менше", - зазначив президент Сирії.

Нагадаємо, Ліга арабських держав (ЛАГ) закликала Дамаск припинити використання сили проти демонстрантів. У відповідь влада Сирії попросили ЛАГ реагувати лише на офіційні дані про події.

За даними ООН, число жертв зіткнень за останні сім місяців в Сирії перевищила 3 ​​тисячі осіб. Сирійські власті говорять про більш ніж 1,5 тисячі загиблих з обох сторін, в тому числі про більш ніж 1,1 тисячі співробітників правоохоронних органів.

Читайте також:

Опозиція Сирії просить НАТО створити і над ними "безпольотну зону"

НАТО призначило кінець війни в Лівії на Хелловін

Сирія образилася на США і також відкликала свого посла

Американські республіканці націлилися повоювати в Сирії

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: