За допомогу в Афганістані Лукашенко просить ЄС про дружбу

За допомогу в Афганістані Лукашенко просить ЄС про дружбу

Олександр Лукашенко / Фото: newspax.ru

Лукашенко знову запропонував Заходу співробітництво: Мінськ ж допомагає США з Афганістаном.

Президент Білорусії Олександр Лукашенко запропонував Європейському Союзу і США відмовитися від політики санкцій і повернутися до повноформатному взаємодії.

"Упевнений, давно настав час відмовитися від цих штучних бар'єрів, замшілих стереотипів і розчистити шлях для повноформатного взаємодії", - заявив Лукашенко в Душанбе, виступаючи в Таджицькому технічному університеті. Як зазначив глава держави, "вживані подвійні стандарти, спроби тиску і якісь там санкції ніколи не були і не стануть конструктивним елементом політики".

Лукашенко заявив, що "ускладнення у відносинах з ЄС і США виникають не з нашої вини". "Ми щиро прагнемо до налагодження добросусідства і конструктивного взаємодії", - сказав білоруський президент.

За його словами, "інтерес до діалогу і вибудовування нормальних відносин у нас об'єктивно повинен бути присутнім з обох сторін". При цьому, підкреслив Лукашенко, "ми не стоїмо з простягнутою рукою, випрошуючи співробітництво, а ми його пропонуємо".

Говорячи про відносини з США, білоруський президент відзначив, що не Білорусія була ініціатором нинішніх труднощів. "Навпаки, Білорусія завжди була відповідальним партнером Сполучених Штатів у боротьбі з тероризмом, наркотрафіком, відмиванням грошей та торгівлею людьми", - заявив президент.

"Ми і сьогодні надаємо певне сприяння Вашингтону в рішенні відомої вам афганської проблеми", - зазначив Лукашенко.

Раніше, 7 жовтня, на прес-конференції для російських ЗМІ Олександр Лукашенко торкнувся теми гомосексуалізму і зазначив, що він не став би забороняти гей-паради, як у Росії.

"Я б не забороняв. Де-небудь на околиці міста, на диво людям, показали б народу, що є", - заявив тоді президент Білорусі.

При цьому він додав, що "от якщо лесбіянки - це мужики винні, але це терпимо ... але мужики - я цього не розумію".

Читайте також:

Мінськ заборонив гей-парад, хоча Лукашенко був не проти такого "дива"

Білоруса, який назвав Лукашенка "найкращим президентом", відправили до психіатра

У Бразилії впроваджують День гетеросексуалів на противагу гей-парадам

Оприлюднено відео секретної резиденції Лукашенка

Повʼязані теми:

Наступна публікація