В Перу різко зросла кількість загиблих внаслідок землетрусу

В Перу різко зросла кількість загиблих внаслідок землетрусу

Землетрус у Перу / Фото: news.yahoo.com

Кількість поранених при землетрусі в Перу перевищила 80 людей.               

Кількість постраждалих в результаті землетрусу, що стався в п'ятницю біля південного узбережжя Перу, зросла до 83, повідомляє перуанське видання "Комерс" в суботу.

Раніше місцева влада повідомляла про 16 поранених.

За даними видання, велика частина потерпілих - у місті Іка, там поранення отримала 41 людина.

Землетрус зруйнував або заподіяв серйозної шкоди 132 будинкам. У той же час, відзначає "Комерс", на роботі вугледобувних і нафтових підприємств країни стихія ніяк не позначилася.

За даними Геологічної служби США, епіцентр землетрусу магнітудою 6,9 розташовувався в 52 кілометрах на південь від Іки і в 299 кілометрах на південний схід від столиці країни Ліми. Осередок залягав на глибині 15 кілометрів. Про загрозу виникнення цунамі не оголошувалося. Підземні поштовхи відчувалися сильно в Лімі, за словами очевидців, в столиці "розгойдувалися будівлі".

За останні дві доби в регіоні були зафіксовані численні повторні підземні поштовхи, магнітуда як мінімум трьох з них досягали 5.

У 2007 році в перуанському департаменті Іка в результаті землетрусу магнітудою 8,0 загинули 519 осіб, ще близько 1,5 тисячі людей отримали поранення. Майже 17 тисяч людей залишилися без електроенергії та телефонного зв'язку. Найсильніше постраждали міста південного узбережжя Чинча-Альта, Піско, Іка, а також столиця країни Ліма.

Через Перу проходить Тихоокеанський "вогненний пояс" - смуга вулканів і тектонічних розломів завдовжки 40 тисяч кілометрів. Він опоясує Тихий океан, пролягаючи уздовж узбережжя Південної і Північної Америки до південної частини Аляски, потім повертає до Японії, Філіппін і Індонезії і завершується в районі острова Нова Гвінея, Нової Зеландії і південно-західної Океанії.

Саме в "Вогненному кільці" знаходиться переважна більшість відомих вулканів планети. Там же відбуваються 90% всіх землетрусів на Землі.

Читайте також:

В Перу стався потужний землетрус

В туалеті знайшли півмільйона доларів для постраждалих від цунамі в Японії

Більше 100 годин під завалами: у Туреччині врятували 13-річного підлітка

У Росії стався землетрус магнітудою 5,9

Повʼязані теми:

Наступна публікація