Україна перестрибнула у зимовий час

Україна перестрибнула у зимовий час

У неділю Україна житиме вже за зимовим часом / Фото: Архів

У ніч із 29 на 30 жовтня Україна перейшла на зимовий час із переведенням годинників на годину назад.

30 жовтня о 04.00 за київським часом в Україні відміняється дія "літнього часу" переведенням годинникової стрілки на одну годину назад.

Про це нагадує Державний комітет України з питань технічного регулювання та споживчої політики в повідомленні.

Перехід на "зимовий час" в останню неділю жовтня здійснюється відповідно до постанови Кабінету міністрів України від 13 травня 1996 року № 509 "Про порядок обчислення часу на території України", зазначають у Держспоживстандарті.

Як повідомлялося раніше, уперше "літній" і "зимовий" порядок обчислення часу був запроваджений в Англії в 1908 році для економії і раціональнішого розподілу електроенергії впродовж доби.

Перехід на зимовий час і назад регулярно здійснювався в СРСР з 1981 року. Нині на "літній" і "зимовий" час переходять у більш як 110 країнах світу.

Нагадаємо, раніше "Укрзалiзниця" попередила про можливi затримки потягiв міждержавного сполучення у перiод з 30 жовтня по 3 грудня 2011 року.

Водночас, Росія скасувала 10 поїздів, що курсують через територію України, в період з 30 жовтня по 3 грудня у зв'язку з переходом України на зимовий час.

Серед скасованих поїздів: №26 "Євпаторія - Москва", №70 "Бердянськ - Москва", №208 "Сімферополь - Москва", №234 "Севастополь - Москва", №258 "Севастополь - Москва", №276 "Феодосія - Санкт-Петербург", №268 "Сімферополь - Череповець", №288 "Сімферополь - Воркута", №424 "Євпаторія - Архангельськ", №528 "Євпаторія - Лабитнангі".

Читайте також:

Рада повернула українцям зимовий час

Придністров'я вирішило жити за українським часом

Через зимовий час поїзди будуть спізнюватися

Мєдвєдєв остаточно скасував зимовий час в Росії

У Львові хочуть ввести власний час

Повʼязані теми:

Наступна публікація