Екс-президента Киргизії позбавлять недоторканності

Тимчасовий уряд Киргизії позбавив недоторканності Курманбека Бакієва і збирається зробити те саме з його попередником Аскаром Акаєвим.

8 липня тимчасовий уряд Киргизії обговорить проект декрету про позбавлення недоторканності першого президента республіки Аскара Акаєва.

Про це повідомив віце-прем'єр з правоохоронним органам і судовій системі Азімбек Бекназаров.

Аскар Акаєв залишив Киргизію разом з родиною після "тюльпанової" революції, що відбулися в країні 24 березня 2005 року. У Москві в присутності членів киргизького уряду і нотаріуса Акаєв підписав заяву про добровільне складання з себе президентських повноважень. За ним після цього зберігся статус першого президента Киргизії, що гарантує йому недоторканність.

Акаєв очолював Киргизію з 1990 по 2005 роки. На президентській посаді Аскара Акаєва п'ять років тому змінив Курманбек Бакієв. Тепер нова влада Киргизії, сама прийшла до влади у результаті революційних подій в квітні 2010 року, збирається позбавити Аскара Акаєва недоторканності. Раніше тимчасовий уряд Киргизії своїм декретом позбавив недоторканності Курманбека Бакієва.

У Мінськ, де перебуває Курманбек Бакієв, був направлений запит про його екстрадицію. При цьому до офіційних звинувачень, пред'явлених новою владою Киргизії, лідер громадського фонду "Наше право" Каліча Умуралієва приєднала ще й звинувачення у багатоженстві. За її даними, у Бакієва крім офіційної дружини Тетяни було ще дві сім'ї. Проте білоруська влада у видачі Бакієва киргизькій стороні відмовила.

Читайте також:

Президент Киргизії побоюється нових сплесків насилля

У Киргизії розпустили парламент

Роза Отунбаєва стала президентом Киргизії

У Киргизії обрано нову конституцію та президента

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: