Пентагон запросив Москву на тестування системи ЄвроПРО

Пентагон запросив Москву на тестування системи ЄвроПРО

Пентагон запропонував Москві зловити "маленьку ракету" ПРО

США запросили Росію взяти участь у тестуванні системи ЄвроПРО. Американці готові вислати запевнення у письмовій формі, що ПРО не спрямована проти Москви.

США запросили Росію взяти участь у тестовому випробуванні американської системи протиракетної оборони в Європі, повідомив генерал Патрік О'Рейлі.

Москві запропонували скористатися своїми радарами та іншими радіолокаційними системами, щоб переконатися не тільки в здатності вчасно побачити ракету, а й знешкодити її.

"Це маленькі ракети... вони далеко не літають", - запевнив О'Рейлі.

Заступник держсекретаря США з контролю за озброєнням і міжнародною безпеклю Еллен Тошер зазначила, що Вашингтон поки не може надати юридичних гарантій, але готовий вислати запевнення у письмовій формі в тому, що система ЄвроПРО не спрямована проти Москви.

Тошер підкреслила, що не в змозі передбачити, чи досягнуть США і РФ домовленості у сфері співпраці щодо ПРО до саміту НАТО в травні 2012 року.

"Чим ближче до кінця терміну, тим складніше буде (вписати Росію – прим. ред.), оскільки опція для приєднання до системи скоро закриється. Вона не безкінечна", - нагадала заступник Гілларі Клінтон.

Прес-секретар Пентагону Річард Ленер підтвердив, що США будуть тільки раді, якщо Москва перевірить функціонування ЄвроПРО за допомогою своїх радарів, проте розкривати спеціальну інформацію про діяльність системи не буде.

Система ПРО в Європі, на думку Вашингтона, має захистити країни НАТО від ракетного удару з боку КНДР, Ірану, Сирії та Лівії.

Спочатку передбачалося, що протиракетна база розміститься в Польщі, а в Чехії з'явиться американський радар. У середині вересня Вашингтон домовився зі Стамбулом про розміщення радіолокаційної системи на південному сході Туреччини. Управління буде здійснюватися з Німеччини.

Читайте також:

Росія готує масштабний проект з космічної оборони Землі

Росія підготувала на американську ПРО "дешеву та ефективну відповідь"

НАТО розраховує будувати нову систему ПРО разом з Україною

Генсек НАТО попередив про загрозу ракетних ударів по Європі

Повʼязані теми:

Наступна публікація