Росія підготувала на американську ПРО "дешеву та ефективну відповідь"

Дата публікації
Перегляди
3668
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Росія підготувала на американську ПРО "дешеву та ефективну відповідь"

За планами, європейська система ПРО НАТО має бути готова до 2018 року

США вперше офіційно визнали, що переговори з Росією щодо ПРО зайшли в глухий кут. Москва почала готуватися до затяжної конфронтації.

Росія вже розпочала підготовку заходів військово-технічного характеру у відповідь на розгортання американської системи ПРО в Європі.

Як пише видання "КоммерсантЪ", Росія почала готуватися до затяжної конфронтації. "Загальне розуміння того, що треба робити, вже є. Наша відповідь обійдеться дешево, але буде надзвичайно ефективною", - повідомило газеті джерело в Кремлі.

Реакція послідувала за першим з боку США офіційним підтвердженням того, що переговори щодо ПРО зашли в безвихідь.

"Архітектор" перезавантаження і майбутній посол США в РФ Майкл Макфол оголосив на слуханнях у Сенаті, що Вашингтон не має наміру давати Москві юридичні гарантії того, що розгорнуті в Європі об'єкти ПРО не будуть обмежувати російські ядерні сили.

"Наміри американців стають все більш очевидними: вони збираються будувати ПРО і нашу думку в розрахунок брати не збираються. Навіть якщо станеться диво і вони раптом вирішать дати якісь юридичні гарантії, це вже нас не влаштує - адже ці гарантії будуть діяти років п'ять, а наступний після Обами президент США цілком зможе від них відмовитися", - пояснило джерело.

Раніше передбачалося, що угоду про подібні гарантії Барак Обама і Дмитро Мєдвєдєв підпишуть на саміті Росія-НАТО в травні 2012 року.

Система протиракетної оборони НАТО почне функціонувати в Європі в 2012 році, а повністю її розгортання має завершитися до 2018 року. Представники США та інших країн Заходу стверджують, що ця система призначена для захисту від ракетної загрози з боку Ірану і Північної Кореї. Росія вважає розгортання системи ПРО в Європі загрозою своїй національній безпеці.

До речі, до створення нової системи ПРО НАТО розраховує залучити Україну. Однак спочатку альянсу необхідно узгодити деталі співпраці з Росією.

Читайте також:

НАТО розраховує будувати нову систему ПРО разом з Україною

Росія побудує власну ПРО і не допустить НАТО до "червоної кнопки"

Генсек НАТО попередив про загрозу ракетних ударів по Європі

НАТО і Росія не змогли домовитися щодо ПРО

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
3668
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація