Росія підготувала на американську ПРО "дешеву та ефективну відповідь"

Росія підготувала на американську ПРО "дешеву та ефективну відповідь"

За планами, європейська система ПРО НАТО має бути готова до 2018 року

США вперше офіційно визнали, що переговори з Росією щодо ПРО зайшли в глухий кут. Москва почала готуватися до затяжної конфронтації.

Росія вже розпочала підготовку заходів військово-технічного характеру у відповідь на розгортання американської системи ПРО в Європі.

Як пише видання "КоммерсантЪ", Росія почала готуватися до затяжної конфронтації. "Загальне розуміння того, що треба робити, вже є. Наша відповідь обійдеться дешево, але буде надзвичайно ефективною", - повідомило газеті джерело в Кремлі.

Реакція послідувала за першим з боку США офіційним підтвердженням того, що переговори щодо ПРО зашли в безвихідь.

"Архітектор" перезавантаження і майбутній посол США в РФ Майкл Макфол оголосив на слуханнях у Сенаті, що Вашингтон не має наміру давати Москві юридичні гарантії того, що розгорнуті в Європі об'єкти ПРО не будуть обмежувати російські ядерні сили.

"Наміри американців стають все більш очевидними: вони збираються будувати ПРО і нашу думку в розрахунок брати не збираються. Навіть якщо станеться диво і вони раптом вирішать дати якісь юридичні гарантії, це вже нас не влаштує - адже ці гарантії будуть діяти років п'ять, а наступний після Обами президент США цілком зможе від них відмовитися", - пояснило джерело.

Раніше передбачалося, що угоду про подібні гарантії Барак Обама і Дмитро Мєдвєдєв підпишуть на саміті Росія-НАТО в травні 2012 року.

Система протиракетної оборони НАТО почне функціонувати в Європі в 2012 році, а повністю її розгортання має завершитися до 2018 року. Представники США та інших країн Заходу стверджують, що ця система призначена для захисту від ракетної загрози з боку Ірану і Північної Кореї. Росія вважає розгортання системи ПРО в Європі загрозою своїй національній безпеці.

До речі, до створення нової системи ПРО НАТО розраховує залучити Україну. Однак спочатку альянсу необхідно узгодити деталі співпраці з Росією.

Читайте також:

НАТО розраховує будувати нову систему ПРО разом з Україною

Росія побудує власну ПРО і не допустить НАТО до "червоної кнопки"

Генсек НАТО попередив про загрозу ракетних ударів по Європі

НАТО і Росія не змогли домовитися щодо ПРО

Повʼязані теми:

Наступна публікація