НАТО розраховує будувати нову систему ПРО разом з Україною

НАТО хоче залучити Україну до створення нової системи протиракетної оборони. Однак спочатку альянсу необхідно узгодити деталі співпраці з Росією.

В НАТО одним з пріоритетних напрямків співпраці з Україною вважають участь Києва у створенні нової європейської системи протиракетної оборони (ПРО).

Як заявив напередодні заступник генсека НАТО з політичних питань Дірк Бренгельманн, зацікавленість української сторони в побудові європейської системи ПРО зберігається, пише "КоммерсантЪ-Україна".

"Ми помітили, що існує сильний інтерес з боку наших українських колег з приводу ПРО", - зазначив він, коментуючи переговори, що відбулися з представниками адміністрації президента України.

"Якщо подивитися на карту, очевидно, що люди (в Україні - прим. ред.) зацікавлені в цій системі", - звернув увагу Бренгельманн.

Він нагадав заяву секретаря Ради нацбезпеки і оборони Раїси Богатирьової, яку вона зробила в листопаді 2010 року, про те, що Україна "не тільки висловила бажання брати участь у будівництві європейської ПРО, але також запропонувала використовувати свої радари".

Заступник генсека НАТО не очікує протидії з боку Росії з цього питання. За словами Бренгельманна, альянс враховує інтереси Москви при створенні системи протиракетної оборони.

"Нам треба між собою (в альянсі – прим. ред.) відпрацювати деталі системи ПРО і нашої співпраці з Росією до того, як ми зможемо більш чітко позначити контури нашої співпраці з Україною", - зазначив він.

Нагадаємо, на саміті в листопаді 2010 року НАТО і Росія домовилися вивчити питання співпраці у створення європейської системи ПРО. Однак переговори зайшли в глухий кут.

НАТО наполягає, що нова ПРО не загрожуватиме безпеці Росії, але Москва вважає появу в Європі нових протиракетних систем порушенням стратегічного балансу сил в регіоні і вимагає письмових і технічних гарантій, що система не буде здатна збивати російські ракети.

Росія пропонує свою участь у створенні нової ПРО, але в НАТО називають неприпустимою ситуацію, за якої учасникам військового блоку довелося би спиратися в забезпеченні своєї безпеки на треті сторони. Альянс пропонує будувати дві окремі системи ПРО, які працюватимуть у зв'язці.

Читайте також:

НАТО допоможе Україні з безпекою на Євро-2012

Росія побудує власну ПРО і не допустить НАТО до "червоної кнопки"

Генсек НАТО попередив про загрозу ракетних ударів по Європі

Янукович зближується з НАТО і віддаляється від Москви

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: