Росія готує масштабний проект з космічної оборони Землі

Росія готує масштабний проект з космічної оборони Землі

Москва готується до "зоряних воєн"

Росіяни згадали "Армагеддон" і вирішили створити систему ПРО, яка б захищала не тільки від ракет, а й від космічних загроз.

Москва почала обговорення нової ініціативи щодо ПРО під кодовою назвою "Стратегічна оборона Землі".

Проект передбачає створення спільної з США і НАТО системи, яка змогла б надійно захистити Землю від ракет, астероїдів та інших космічних загроз, пише "КоммерсантЪ".

Автором ідеї, за даними видання, є спецпредставник президента РФ з питань ПРО Дмитро Рогозін.

Суть "Стратегічної оборони Землі" полягає в тому, щоб "змістити акцент" системи ПРО. Москва пропонує "перепрофілювати" систему з боротьби проти ракетних загроз на боротьбу з космічними загрозами.

"Зараз американська ПРО направлена виключно на боротьбу з ракетними запусками десь із Близького Сходу. Новий підхід передбачає поєднання системи протиповітряної, протиракетної і протикосмічної оборони в єдине ціле", - пояснив дипломат, знайомий з проектом.

Москва сподівається віддати організацію системи космічної ПРО під контроль ООН, оскільки Росія як один з п'яти постійних членів Ради Безпеки має право вето і зможе втручатися в розвиток проекту.

"Нові пропозиції, по суті, використовують логіку американців. Їм властиве мислення глобальними категоріями. Система ПРО у тій конфігурації, яку просуває зараз Вашингтоном, якраз вирішує таку глобальну задачу - рятує Америку та її союзників від ракетних загроз. У нашій концепції з'являється можливість запропонувати їм ще більш глобальне завдання - рятувати світ. Причому робити це не самотужки, а разом з нами", - пояснив дипломат.

"Прототип в американській культурі вже є - досить згадати фільм "Армагеддон", де Брюс Вілліс рятує Землю разом з росіянином Львом Андроповим, який бовтається по Всесвіту у вушанці, з гайковим ключем і пляшкою горілки", - додав він.

За даними газети, концепція вже була представлена ​​Дмитру Медведєву і вельми зацікавила главу держави. Президент написав на документі лаконічну резолюцію "Цікаво" і доручив Дмитру Рогозіну і своєму помічникові із зовнішньої політики Сергію Приходько доопрацювати ці пропозиції.

Читайте також:

Росія підготувала на американську ПРО "дешеву та ефективну відповідь"

НАТО розраховує будувати нову систему ПРО разом з Україною

Небезпечні астероїди у Росії хочуть знищувати ядерними боєголовками

Росія затопить Міжнародну космічну станцію в 2020 році

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Космічна Одіссея
Наступна публікація