На Дніпропетровщині знайшли радіоактивного Леніна

Дата публікації
Перегляди
1818
Поділитись:
WhatsApp
Viber
На Дніпропетровщині знайшли радіоактивного Леніна

Пам'ятник Леніну / Фото: nportal.net.ua

Радіацію випромінює гранітна плита, на якій стоїть монумент: дозиметр показує близько тисячі мікрорентген на годину, це більш ніж в 30 разів перевищує норму.

У центрі Нікополя Дніпропетровської екологи знайшли радіоактивний пам'ятник Леніну. Рівень небезпечних альфа-частинок в деяких місцях перевищує норму в десятки разів.

Як повідомляється, радіацію випромінює гранітна плита, на якій стоїть монумент: дозиметр показує близько тисячі мікрорентген на годину, це більш ніж в 30 разів перевищує норму.

Міські чиновники знають про випромінювання знають, однак вважають, що здоров'ю воно не зашкодить, якщо триматися від пам'ятника подалі, повідомляє "5 канал". Місцевих жителів про небезпеку ніхто не попередив - облизу монумента немає ніякої таблички із застереженням.

Екологи припускають, що п'єдестал, на якому стоїть монумент, зроблений із граніту, в який природним шляхом міг потрапити уран.

За радянських часів, коли зводили монумент, рівень радіації не заміряли. Тепер, дізнавшись про небезпеку, місцеві комуністи пропонують вирішити проблему локально. Замінити плиту не так просто  - капітальний ремонт потребує чимало грошей та дозвільних документів, кажуть чиновники.

Пам'ятник вождю революції не єдиний з підвищеним рівнем радіації в Дніпропетровську. Екологи радять не підходити до таких монументів ближче ніж на два метри.

Читайте також:

На Житомирщині Леніну дали новий псевдонім: "Кат українського народу"

У Кременчуці дівчина обмалювала пам'ятник Леніну освідченням у коханні

Українка намагалася відрізати собі голову біля мавзолею Леніна

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
1818
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація