IBM створила революційні мікрочіпи, що імітують роботу мозку

Компанія IBM оголосила про досягнення, яке "на крок наближає еру когнітивних комп'ютерів" - пристроїв, здатних самонавчатися і аналізувати складну інформацію.

IBM оголосила про досягнення успіху в розробці процесорів, здатних імітувати розумові процеси людського мозку.

Компанія розробила два унікальні комп'ютерні чіпи, які здатні аналізувати, розуміти та інтерпретувати дані. Системи, обладнані такими чіпами, теоретично зможуть сприймати інформацію з багатьох джерел, знаходити зв'язки між різними подіями, робити припущення і накопичувати знання.

Експериментальні вироби IBM не містять біологічних елементів: замість них використовуються електронні ланцюги.

Обидва прототипи виконані за 45-нанометровою технологією і містять 256 "цифрових нейронів". IBM вже продемонструвала здатність прототипів виконувати найпростіші завдання на зразок розпізнавання образів і класифікації об'єктів.

"Ці чіпи є ще одним значним кроком в еволюції комп'ютерів від калькуляторів до систем, здатних самонавчатися, і знаменує початок нового покоління комп'ютерів та їхнього застосування у сферах бізнесу та науки", - заявив Дамендра Модха, керівник проекту в IBM Research.

Дослідницька програма проводиться в лабораторії IBM, розташованій в штаті Нью-Йорк, США. Лабораторія співпрацює з кількома найбільшими університетами Америки.

Корпорація вже отримала грант в 21 млн доларів на подальші роботи від Управління перспективних досліджень Міністерства оборони США (DARPA).

Читайте також:

Вчені передбачили кінець еволюції - людський мозок досяг межі розвитку

IBM виповнилося 100 років: від перфокарти до суперкомп'ютера

Американські вчені імплантували в мозок людини чіп з виходом в Інтернет

IBM визначила 5 технологій, які змінять світ у найближчі 5 років

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: