Мешканці Землі стали свідками найяскравішого місячного шоу (фото)

Дата публікації
Мешканці Землі стали свідками найяскравішого місячного шоу (фото)

Місяць у повні в ніч на 6 травня фотографували по всьому світу / AFP

Місяць пройшов найближчу до Землі точку своєї орбіти, вразивши спостерігачів надзвичайними кольорами і яскравими обрисами.

Надзвичайне місячне шоу побачили мешканці Землі в ніч на неділю, 6 травня – Місяць максимально наблизився до орбіти нашої планети.

За даними NASA, Місяць у повні був приблизно на 14% більшим і на 30% яскравішим, ніж в усі інші подібні періоди цього року.

Дивіться ФОТО: Супер-Місяць освітив нічне небо по всій Землі

Це відбулося через те, що супутник Землі пройшов так звану точку перигею – найближчу до Землі точку своєї орбіти. Відстань становила 356 тисяч 953 кілометри, тоді як середня відстань від Місяця до Землі – приблизно 384 тисячі кілометрів.

Цей ефект був помітний і неозброєним оком, а фотографи з усього світу змогли зробити унікальні знімки нічного неба і повного місяця.

"Кольори були вражаючими. Погода тут (в Ісландії – прим. ред.) для спостереження за Місяцем не могла бути кращою", - поділився своїм захватом фотограф-репортер Хальдор Сігурдссон.

Завдяки безхмарному небу на більшій частині України стати свідками супер-Місяця змогли і багато наших співвітчизників. На великому жовто-червонуватому шарі можна було без зусиль розгледіти яскраві та чіткі обриси кратерів та місячних басейнів.

Мешканці Землі стали свідками найяскравішого місячного шоу

Мешканці Землі стали свідками найяскравішого місячного шоу
Наступна публікація