На супутнику Сатурна знайшли ознаки життя

Дата публікації
Перегляди
36к
Поділитись:
WhatsApp
Viber

Супутник покритий великим океаном, який захований під величезною товщею льоду.

На обстеженні Енцелада (супутник Сатурна), зонд Кассіні-Гюйгенс виявив, що з його поверхні вивергаються солоні шлейфи, багаті метаном. Саме метан вважається одним з основних ознак існування життя в космосі, оскільки його у великій кількості виробляють мікроби, як побічний продукт своєї життєдіяльності.

Про це повідомляє наукове видання Nature Astronomy

Науковці зазначають, що причина появи газу може бути й іншою. Супутник Енцелад покритий великим океаном, який захований під величезною товщею льоду. Теоретично, в придонних ділянках цього океану можуть жити мікроби, які виробляють велику кількість метану. Однак, сучасний рівень розвитку людства не дозволяє з'ясувати це достовірно.

Вчені вирішили розрахувати з математичної точки зору, чи можуть мікроби, подібні до земних метаногенів, виробляти кількість метану, достатню для створення помічених з супутника шлейфів, які також містять вуглекислий газ і дігідроген. Після кількісних методів дослідження, вчені прийшли до висновку, що скоріше за все, життєдіяльності мікробів для цього недостатньо.

Нагадаємо, учені з’ясували, як спарювались динозаври. Деякі фізичні особливості ящерів слугували для приваблення партнера.

Підписуйтесь на наші канали у Telegram та Viber.

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
36к
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація