На Венері знайшли озоновий шар

Європейський науково-дослідний апарат Venus Express виявив наявність озонового шару у верхніх сегментах атмосфери Венери.

У верхніх сегментах атмосфери Венери європейський науково-дослідний апарат Venus Express виявив наявність озонового шару.

Порівнюючи дані озонового шару на Венері з озоновим шаром на Землі і на Марсі, учені можуть уточнити параметри атмосфер землеподібних планет і отримати нові дані про їхню еволюцію і напрями розвитку.

Venus Express зробив дане відкриття, коли апарат займався дослідженням дальніх зірок, на які він дивився крізь венеріанську атмосферу.

Автоматично науковий інструмент SPICAV на Venus Express отримав і дані про структуру газів у верхніх шарах атмосфери планети. Як говорять учені, озон вдалося виявити за рахунок того, що цей газ володіє здатністю поглинати частину сонячного ультрафіолету в певному спектрі.

Випромінювання від дальньої зірки також було в ультрафіолетовому діапазоні і його частина була поглинена озоном.

Як відомо, озон є молекулою, об'єднуючою три атоми кисню. На Венері озон, як вважають учені, виник, коли сонячне випромінювання впливало на вуглекислий газ, що знаходиться на Венері в надлишку, відриваючи від нього по одному атому кисню.

Ночами, коли темна частина планети трохи охолола, вільні атоми кисню об'єднувалися в двоатомний кисень і, рідше, в трьохатомний озон.

На наший планеті озоновий шар виконує надзвичайно важливу роль, захищаючи Землю від жорсткого сонячного випромінювання. Саме завдяки йому тут виникло життя, яке було захищене від сонячної радіації.

Вважається, що на наший планеті озон виник приблизно 2,5 - 2,4 млрд років тому. Точна причина утворення озону на Землі не встановлена.

На Марсі також є озон, але там його значно менше. Ймовірно, що на Червоній планеті озон також виник через руйнування вуглекислого газу. На Венері, згідно з даними Venus Express, тонкий озоновий шар розташований на висоті 100 км.

Раніше на Венері астрономи виявили загадкове явище - незвичайний туман, що світиться, в атмосфері планети то зникає, то з'являється в різних місцях.

Читайте також:

На Венері утворилася гігантська пляма, що світиться

США розсекретили документи про падіння НЛО і розтин гуманоїда в 1947 (відео)

Астрономи зафіксували загадковий надпотужний вибух, що стався 4 млрд роки тому

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: