Новий надсучасний марсохід Curiosity наближається до Червоної планети

Дата публікації
Перегляди
3557
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Новий надсучасний марсохід Curiosity наближається до Червоної планети

Curiosity долетить до Червоної планети через 8 з половиною місяців / Фото: NASA

Для посадки марсохода розроблено нову технологію: апарат опуститься на поверхню Марса за допомогою тросів з "небесного крана" - тарілки з ракетними двигунами.

Американське космічне агентство NASA запустило марсохід Curiosity ("Цікавість"), який буде досліджувати геологічне минуле і сьогодення Марса і шукати на ньому сліди води і органічних речовин.

Curiosity - представник третього покоління марсоходів, виготовлених NASA, і його запуск називають однією з найбільш амбітних місій в історії освоєння космосу, пише ВВС.

Шестиколісний зонд Curiosity важить майже тонну. Витрати на нову марсіанську місію - яку NASA назвала "Марсіанською науковою лабораторією" (Mars Science Laboratory - MSL) - склали 2,5 млрд доларів.

На борту Curiosity знаходиться велика кількість складної апаратури та інструментів, за допомогою яких фахівці спробують зрозуміти, чи є - або чи був коли-небудь - Марс придатним для життя.

Curiosity був запущений з космодрому на мисі Канаверал у Флориді в суботу о 15:02 за Грінвічем (17:02 за Києвом). Спочатку запуск нового марсіанського зонда планувався на 25 листопада, але за п'ять днів до старту був відкладений через необхідність поміняти акумулятор системи припинення польоту.

Американський марсохід вже вийшов на зв'язок зі станцією далекого космічного зв'язку в австралійській Канберрі - всі системи апарату працюють в штатному режимі, повідомило NASA у своєму офіційному мікроблозі.

Політ нового апарату на Марс повинен зайняти 8,5 місяців. За цей час він пролетить 570 млн км. Планується, що Curiosity  проживе на поверхні червоної планети один марсіанський рік - 687 земних днів.Для посадки
Curiosity на Марсі фахівці НАСА обрали кратер Гейла діаметром 150 км, який розташований на південь від екватора. У кратері знаходиться п'ятикілометрова гора.У районі запланованої посадки марсіанського зонда знаходиться конус виносу осадових порід - підніжжя гори містить сполуки сірки і глини, які формуються в присутності води. У  
NASA вважають, що географічне положення кратера збільшує ймовірність виявлення слідів води.

Однак спочатку Curiosity повинен успішно сісти на Марсі. З приблизно 40 місій на Марс, запущених з 1960 року, лише третина увінчалася успіхом.

Для посадки нового марсохода NASA розробила нову технологію Sky Crane ("небесний кран").

Curiosity опуститься на поверхню червоної планети не в коконі з повітряних подушок, як попередні марсіанські апарати, а на тросах з "небесного крана" - тарілки з ракетними двигунами, яка м'яко поставить марсохід на поверхню кратера.

Читайте також:

На Марсі знайшли рухомі дюни

Люди висадяться на Марс через 20-30 років

Космонавтам, які полетять на Марс, видалять деякі внутрішні органи

Марсохід знайшов на Марсі скелю, в якій є всі умови для існування життя

Унікальні фотографії найбільшого вулкану на Марсі

Життя на Марсі існувало лише під землею

Наступна публікація