Науковці встановили точну дату народження Землі

За останніми даними, вік Землі становить 4,537 мільярда років, що на 70 мільйонів років менше, ніж вважалося досі.

У рамках нового геологічного дослідження вчені встановили більш точну дату народження Землі в її нинішньому вигляді.

За останніми даними, вік Землі становить 4,537 мільярда років, що на 70 мільйонів років менше, ніж вважалося досі.

Щоб точно підрахувати вік планети, вчені порівняли елементи в мантії Землі з метеоритами в Сонячній Системі, які володіють схожим віком. Останні дослідження вчені з Кембриджського університету повідомляють в науковому журналі Nature Geosciences.

У дослідженні зазначають, що формування Землі зайняло більше часу, ніж вважалося. Як "планетарний ембріон" Земля з'явилася майже одночасно з Сонцем, але її зростання за рахунок нових шарів матерії тривав довше, а формування планети в її нинішньому вигляді  зайняло ще декілька десятків мільйонів років.

Для того, щоб точніше встановити дату народження планети, вчені вивчали два ізотопи - гафній-182 і вольфрам-182. Справа в тому, що за певний період у кілька мільйонів років гафній розпадається на сталі вольфраму, а ця речовина у великій кількості присутня в ядрі, таким чином, "хімічні підписи" явно показують, як саме відбувався процес формування Землі.

Порівнюючи кількість ізотопів магнію і вольфраму, знайдених з Землі і метеоритах того ж віку, вчені визначили, скільки часу знадобилося Землі, щоб утворити традиційні ядро, мантію і кору.

Порівнявши своїм висновки з висновками інших фахівців, кембріджські дослідники дійшли висновку, що процес формування планети тривав не 30 мільйонів років, а ближче до 100 мільйонів років.

Читайте також:

У зливах та літній спеці в Україні звинуватили земне ядро

Перед фіналом ЧС Земля залишилась без Сонця

Населення Землі майже досягло 7 мільярдів

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: