Предки людини регулярно їли побратимів

Вчені довели, що предки людини Homo antecessor регулярно вводили в свій раціон м'ясо собі подібних та неандертальців.  

Вчені виявили в іспанській печері докази того, що предки людини регулярно харчувалися своїми побратимами.

Дослідники проводили розкопки на території муніципалітету Атапуерка в Іспанії. В одній з печер вони виявили 1093 кістки віком близько 800 тисяч років, що належать мамонтам, бикам, представникам сімейства котячих, а також 11 людям виду Homo antecessor (усього вчені знайшли 159 людських кісток).

Вивчивши ушкодження і відмітини на кістках H. antecessor, фахівці зробили висновок, що всі люди були з'їдені. Дослідники описали, що, судячи зі слідів, з кісток було зрізано м'ясо, причому особливо сильні пошкодження були в місцях, багатих м'язами. Усі знайдені кістки черепа були поламані, причому дуже характерним чином - так само, як ламали кістки північноамериканські індіанці-канібали та практикуючі канібалізм люди, що населяли землю в неоліті.

Нещодавно інший колектив дослідників представив докази того, що предки сучасних людей також вбивали та їли неандертальців.

H. antecessor - це найстародавніші гомініди Європи, що жили на Землі в період від 1,2 мільйона років тому до 800 тисяч років тому. Більшість учених вважає, що ці представники роду Homo були загальними предками людини розумної та неандертальця. У 2008 році в Атапуерка були знайдені кістки H. antecessor, які вважаються найдавнішими кістками людини в Європі.

Читайте також:

Вчені знайшли частку неандертальця в кожній людині

У Сибіру виявили новий вид людей

Німецькі вчені зібралися оживити неандертальця

Італійські вчені воскресять гігантського доісторичного бика

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: