Програміст придумав спосіб анонімно коментувати пости у "ВКонтакте"

Програміст придумав спосіб анонімно коментувати пости у "ВКонтакте"

Київський розробник винайшов спосіб анонімно коментувати пости. / Фото: avtomir.com

Поки що така можливість працює всього лише в одному пабліку, але незабаром така функція може з'явитися у всій соцмережі.

Київський програміст, що ховається під псевдонімом Макс Фрай, випустив аддон для Chrome, який дозволяє залишати анонімні коментарі в соцмережі "ВКонтакте".

Поки що він доступний тільки для пабліка, який веде Макс - "Подслушано в Киеве", але в планах у розробника – зробити анонімне коментування для всіх браузерів і в усіх пабліках, пише AIN.ua.

Як розповів сам Макс, на цю ідею його наштовхнула неймовірна популярність додатку Secret, а також поточна політична ситуація, коли автором коментаря можуть зацікавитися спецслужби.

Коли додаток буде встановлено, у користувача з'явиться червона кнопка "Анонімно". Якщо натиснути її, при коментуванні текст буде підписаний анонімним ніком і картинкою з якоюсь тваринкою.

При цьому, адміністрація "ВКонтакте" не зможе дізнатися, хто саме залишив коментар: при натисканні на кнопку "Анонімно", на сервер, який знаходиться в Німеччині, відправляються дані, необхідні для ідентифікації посту.

Далі використовується одностороння функція хешування SHA-1, на вхід якої надходить унікально-згенерований ключ для кожного користувача. По цьому ключу обчислюється картинка користувача.

Як каже Макс Фрай, для кожного поста ключ різний, тому для однієї і тієї ж людини картинки в різних постах будуть різні, але в одному - однакові.

Як повідомлялося раніше, "ВКонтакте" планує запровадити плату за прослуховування музики. На часі робота над легалізацією йде одразу у двох напрямках.

Повʼязані теми:

Наступна публікація