Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Сліпоту та глухоту лікуватимуть стовбурові клітини

Вчені обіцяють, що стовбурові клітини допоможуть вилікувати сліпоту, глухоту та безпліддя.

Британські вчені розробили унікальний метод лікування сліпоти за допомогою стовбурових клітин.

Про це повідомила британська газета Sunday Times.

Перший в світі метод лікування сліпоти за допомогою стовбурових клітин ембріонів розробили вчені інституту офтальмології Університетського коледжу Лондона та офтальмологічної клініки Морфілдс.

Їх розробка спрямована на лікування найпоширенішої причини сліпоти – вікової дегенерації макули (центральної частини сітківки ока).

У Великобританії на цю хворобу страждає близько півмільйона людей, і їхня кількість буде зростати через демографічне старіння населення.

Після відмирання клітини макули (вони також відомі як колбочки, відповідальні за кольоровий зір та розрізнення дрібних деталей) планується замінювати під час хірургічної операції новими клітинами, вирощеними з ембріональних стовбурових клітин.

Медики передрікають, що за шість-сім років така операція стане рутинною та буде тривати близько години.

Очікується, що цього тижня про підтримку досліджень у цій сфері проголосить велика міжнародна фармацевтична компанія Pfizer.

Окрім того, як з’ясували раніше британські вчені, стовбурові клітини можуть бути використані для лікування втрати слуху, викликаної віковими змінами чи шумовими впливами.

Зазначимо, що китайськими вченими доведено, що яєчники самиць ссавців несуть в собі стовбурові клітини гоноцити, здатні давати нові яйцеклітини, придатні до зачаття потомства.

Це відкриття, описане в статті журналу Nature Cell Biology, може призвести до появи нових методик лікування жіночого безпліддя.

Читайте також:

В Англії вчені створять штучну кров

Вчені назвали десятку наукових проривів 2008 року

В Донецьку виростили штучне серце

В Англії створюють "жіночу сперму"

Залиште свій коментар

Вибір редакції