Супутники Сатурна виявилися молодшими за динозаврів

Зіткнення, що відбулися сто мільйонів років тому, могли призвести до народження супутників.

Три великих супутники Сатурна (Тефи, Діона і Рея), які розташовані поза орбітою Енцелада, могли виникнути приблизно сто мільйонів років тому, що робить їх молодшими за найдревніших динозаврів.

Учені за допомогою комп'ютерного моделювання відстежили у часі зміну параметрів орбіт супутників Сатурна. У своєму дослідженні астрономи врахували приливну взаємодію між супутниками і планетами, що призводить до видалення з спіралеподібної траєкторії супутників від газового гіганта. Дані про приливну взаємодію між супутниками і планетою бралися на прикладі такої для Енцелада і Сатурна.

Учені показали, що приблизно сто мільйонів років тому деякі об'єкти поза орбітою Енцелада зазнали зіткнення. Приливна взаємодія предків Тефи, Діони і Реї з Сатурном деформувала їх траєкторії, в результаті чого вони оберталися навколо планети з орбітальним резонансом на пересічних траєкторіях. Зіткнення, що відбулися сто мільйонів років тому, могли призвести до народження супутників.

Титан (найбільший супутник Сатурна, орбіта якого розташована далі траєкторій Тефи, Діони і Реї) не брав участь у сутичках, які могли статися сто мільйонів років тому. Між тим зіткнення могли призвести до збільшення витягнутості орбіти Титану. А динозаври виникли на Землі в тріасовий період (231,4 мільйона років тому).

Нині Сатурн, його кільця і супутники досліджує автоматична станція Cassini. Місія запущена 15 жовтня 1997 року з мису Канаверал (Флорида, США) і досягла планети 1 липня 2004 року.

Нагадаємо, що в майбутньому навколо Марса з'явиться сатурнианское кільце.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: