Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Супутники Сатурна виявилися молодшими за динозаврів

Зіткнення, що відбулися сто мільйонів років тому, могли призвести до народження супутників.

Три великих супутники Сатурна (Тефи, Діона і Рея), які розташовані поза орбітою Енцелада, могли виникнути приблизно сто мільйонів років тому, що робить їх молодшими за найдревніших динозаврів.

Учені за допомогою комп'ютерного моделювання відстежили у часі зміну параметрів орбіт супутників Сатурна. У своєму дослідженні астрономи врахували приливну взаємодію між супутниками і планетами, що призводить до видалення з спіралеподібної траєкторії супутників від газового гіганта. Дані про приливну взаємодію між супутниками і планетою бралися на прикладі такої для Енцелада і Сатурна.

Учені показали, що приблизно сто мільйонів років тому деякі об'єкти поза орбітою Енцелада зазнали зіткнення. Приливна взаємодія предків Тефи, Діони і Реї з Сатурном деформувала їх траєкторії, в результаті чого вони оберталися навколо планети з орбітальним резонансом на пересічних траєкторіях. Зіткнення, що відбулися сто мільйонів років тому, могли призвести до народження супутників.

Титан (найбільший супутник Сатурна, орбіта якого розташована далі траєкторій Тефи, Діони і Реї) не брав участь у сутичках, які могли статися сто мільйонів років тому. Між тим зіткнення могли призвести до збільшення витягнутості орбіти Титану. А динозаври виникли на Землі в тріасовий період (231,4 мільйона років тому).

Нині Сатурн, його кільця і супутники досліджує автоматична станція Cassini. Місія запущена 15 жовтня 1997 року з мису Канаверал (Флорида, США) і досягла планети 1 липня 2004 року.

Нагадаємо, що в майбутньому навколо Марса з'явиться сатурнианское кільце.

Залиште свій коментар

Вибір редакції