У динозаврів були воші

Вчені кажуть, що у пернатих динозаврів були воші. Такий висновок збуло зроблено після аналізу ДНК сучасних і вимерлих представників групи паразитів.

Оперені динозаври страждали від вошей так само, як згодом птиці. Такий висновок зробили вчені, що проаналізували ДНК сучасних і вимерлих представників групи.

Воші перетворилися в дуже різноманітну групу комах ще до того, як динозаври зникли з лиця Землі, стверджують вчені.

Фахівці працювали з ДНК 69 видів вошей, що живуть в даний час, а також з ДНК, виділеної з викопних останків цих комах віком 44 млн і 100 мільйонів років. Порівнюючи кількість мутацій в геномах комах, вчені змогли визначити, як далеко вони стоять одна від одної на еволюційному древі.

Вчені кажуть, що істотне видове різноманіття вошей сформувалося близько 115 мільйонів років тому. Воші - це дуже вузькоспеціалізовані паразити, тобто окремі їхні види пристосовані до проживання тільки на певному виді тварин чи птахів або навіть на певній частині тіла жертви.

Відповідно, раз воші стали еволюційно успішною групою живих істот за 50 мільйонів років до того, як вимерли динозаври (вважається, що це сталося близько 65 мільйонів років тому), вони цілком могли мешкати на динозаврах, покритих пір'ям.

Крім того, отримані ученими результати можна розглядати як непряме свідчення того, що ссавці розділилися на безліч різних видів також до зникнення гігантських ящерів - до цього часу вважалося, що ця подія відбулася вже після вимирання динозаврів.

До речі, нещодавно інший колектив дослідників, який також займався вивченням ДНК вошей, зміг уточнити час винаходу людьми одягу. Згідно з новими даними, Homo sapiens освоїли виготовлення одягу вже близько 190 тисяч років тому.

Читайте також:

Вчені: хижі динозаври насправді були вегетаріанцями

У хижих динозаврів виявили звичку лазити по деревах

Вчені остаточно визнали, що динозаври вимерли через падіння астероїда

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: