У джунглях Амазонії живе плем'я, яке не знає, що таке "час" і "вік"

Плем'я амондава у нетрях Амазонії немає ані годинника, ані календаря. А свій вік вони позначають, змінюючи ім'я.

У джунглях Амазонки мешкає плем'я індіанців, які не знайомі з поняттям "час" та його похідними: у їхній мові немає слів "година", "місяць", "рік", "майбутнє" тощо.

Зв'язок з племенем амондава вчені встановили ще у 1986 році. Нещодавно ж дослідницька група з університетів Британії та Бразилії провела у племені вісім тижнів, тоді й було зроблене це незвичайне лінгвістичне відкриття.

Виявилося, що події, про які говорять індіанці, протікають у часі, але окремих понять для часу не існує.

"Це не означає, що вони люди без часу або поза часом. Вони, як і будь-який інший народ, кажуть про події та послідовність подій. Але в їхній мові відсутнє уявлення про час як такий, який не залежить від подій, що відбуваються", - розповів співавтор дослідження Кріс Сінья з Портсмутського університету.

У амондава немає ані календарів, ані годинника, вони не ведуть рахунок років свого життя, вважаючи за краще називати себе різними іменами на різних етапах життя або після досягненні іншого соціального статусу в громаді.

В них немає також висловів про події, які "пройшли" або "які чекають у майбутньому". У системі числення амондава (символічному методі запису чисел) всього лише 4 знаки.

Цікаво, але в процесі вивчення португальської мови, якою розмовляє більша частина населення Бразилії, у амондава не виникає труднощів з поняттями віку, минулого й майбутнього часу.

Амондава не тільки обходяться без слів, що позначають зміну часу доби або зміну пори року, але і не створюють метафор, без яких не мислить себе сучасна людина: "минув час", "у мене немає часу", "вихідні майже пройшли", "я пропрацював усю ніч" тощо.

Читайте також:

Познайомившись з амазонським племенем, місіонер став атеїстом

Старійшини майя "скасували" кінець світу в 2012 році

Досі невідому мову виявлено біля підніжжя Гімалаїв

У "загубленому світі" Папуа - Нової Гвінеї відкрили 200 нових видів. ФОТО

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: