У Гарварді вперше штучно виростили печінку

Протягом п'яти найближчих років стане можливим вирощування людської печінки в лабораторних умовах для трансплантацій.

Американським ученим з Медичної школи Гарварду вдалося виростити в лабораторії працюючий трансплантат печінки.

Це відкриває нові перспективи у відновленні роботи уражених внутрішніх органів, надавши можливість у подальшому вирощувати цілу печінку для трансплантації.

Технологія, створена науковим колективом на чолі з професором Коркутом Юйгуном, заснована на використанні стовбурових клітин.

Під час дослідів, які проводилися на пацюках, фахівці "вимили" живі клітини печінки за допомогою спеціального розчину, залишивши тільки її "скелет" - кровоносні судини і колаген. Потім до цієї біологічної структури вони ввели 200 мільйонів молодих клітин печінки. Протягом десяти наступних днів печінку забезпечували потоком крові штучним шляхом, а потім пересадили її щуру.

Як показали тести, відтворена печінка функціонувала так само, як і природна, виконуючи всі необхідні функції, в тому числі розщеплення токсичних сполук.

Утім, на створення клітин печінки, які зможуть прижитися в організмі людини, піде ще багато часу. Хоча професор Юйгун прогнозує, що перші практичні результати можна буде отримати вже через 5 років.

"Наші нинішні дослідження показали, що печінку можна виростити в лабораторних умовах. Якщо нам вдасться повністю реалізувати це завдання, то це стане революційним кроком у лікуванні захворювань печінки", - заявив професор Юйгун.

У медичному світі результати роботи вчених зустріли з великим ентузіазмом. Варто зазначити: досі печінкові трансплантати ніколи не створювалися в лабораторних умовах. Подібну технологію, яка полягала у "вимиванні" живих клітин, використовували лише іспанські медики в 2008 році. Тоді їм вдалося провести першу в світі операцію з пересадки трахеї, вирощеної із стовбурових клітин пацієнтки.

Читайте також:

Вчені вивели мишей-мутантів з людською печінкою

Створено "синтетичний алкоголь" - без похмілля та шкоди для печінки

Дівчина померла після того, як їй пересадили легені курця

Здійснено прорив у генетиці: у США вперше створили "штучне життя"

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: