У Китаї запущений найпотужніший суперкомп'ютер

У Китаї побудували суперкомп'ютер з використанням як багатоядерних комп'ютерних процесорів, так і графічних процесорів (відеокарт) Nvidia.

У Китаї офіційно представлений найпотужніший суперкомп'ютер у світі. Продуктивність системи, що отримала назву Тянхе-1А (Tianhe-1A) складає 2,5 петафлопс, повідомляється в прес-релізі.

Суперкомп'ютер побудований з використанням як багатоядерних комп'ютерних процесорів, так і графічних процесорів (відеокарт) Nvidia. Подібне поєднання дозволяє домогтися більшої продуктивності системи при використанні меншої кількості компонентів.

Так, при складанні Тянхе-1А було використано 7168 відеокарт Nvidia Tesla M2050, кожна з яких оснащується 448 ядрами CUDA. Також у системі-рекордсмені знаходяться 14336 шестиядерних комп'ютерних процесорів Intel Xeon. Відзначається, що потужність системи становить 4,04 мегавати.

Тянхе-1А встановлений у Державному суперкомп'ютерному центрі в Тяньцзіні (Tianjin) - третьому за величиною місті країни. Він був розроблений співробітниками Державного університету оборонних технологій.

Відзначається, що після презентації нового суперкомп'ютера у трійці найпотужніших обчислювальних систем світу повинні виявитися відразу дві системи з Китаю. Наступна версія списку 500 найпотужніших суперкомп'ютерів повинна бути опублікована організацією ISC в листопаді 2010 року.

Читайте також:

Verdana визнали найбезпечнішим "комп'ютерним" шрифтом

Учені з'ясували, що комп'ютер прискорює старіння жінок

Вчені працюють над створенням комп'ютера, що імітує котячий мозок

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: