Учені створили плащ-невидимку

Вчені вдалося створити новий варіант плаща-невидимки.


Учені створили новий варіант плаща-невидимки. Він заснований на нових принципах різновиду метаматеріалу, який дозволяє робити сховані під ним предмети невидимими в ширшому діапазоні випромінювання, ніж колишні розробки.

Ідея створення матеріалу, що робить невидимим приховане за ним, виникла у 1960-ті роки, коли радянський учений Віктор Веселаго обґрунтував теоретичну можливість створення середовищ з негативним показником заломлення. Теорія дозволяє створити середовище, в якій величини магнітної та діелектричної проникності плавно міняються так, що електромагнітні хвилі відхилятимуться і огинатимуть предмет, поміщений в неї, і той залишатиметься невидимим для зовнішнього спостерігача.

Автори статті, Девід Сміт з університету міста Дьюка та його колеги з Південно-східного університету міста Нанкін (Китай) застосували новий підхід до створення "плаща-невидимки".

У ньому випромінювання не огинає прихований предмет. Навпаки, електромагнітні хвилі проходять крізь метаматеріал, досягають схованого там предмету і, відбиваючись від нього, розсіваються. При цьому "плащ-невидимка" відхиляє відбиті хвилі так, що на виході з метаматеріалу вони здаються спостерігачу відображеними від плоскої поверхні, а не від опуклого предмету, який на ній насправді лежить.

При такому підході вимагається конструювати новий "плащ-невидимку" для кожного конкретного предмету. Проте учені вважають, що їхня технологія дозволяє створити метаматеріал достатньо швидко і просто. Крім того, при необхідності під ним можна ховати складніші і більші предмети.

Метаматеріал Сміта зібраний з десяти тисяч елементів - стандартних мідно-слюдяних друкарських плат. "Плащ" має розміри 500 на 106 міліметрів і дозволяє зробити невидимим опуклий об'єкт 40 на 5 міліметрів, поміщений на плоску поверхню.

Ученим вдалося продемонструвати коректну роботу "плаща-невидимки" в діапазонах частот з 13 до 16 гігагерц (існуючі метаматеріали "працюють" тільки на одній частоті), проте вони упевнені, що він може працювати в набагато ширшому діапазоні - від 1 до 18 гігагерц. Експериментальна перевірка цього вимагає особливих лабораторних умов.

Метаматеріали з успіхом можуть використовуватися для маскування, наприклад, військових об'єктів, оскільки їх неможливо знайти засобами радіорозвідки в певному діапазоні частот.

Читайте також:
Наступного року з'являться літаючі автівки
Телевізори навчили розуміти людські жести
Довжина пальців впливає на талант заробляти гроші

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: