Учені дізналися, про що свідчить відсутність почуття гумору

Учені дізналися, про що свідчить відсутність почуття гумору

Брак почуття гумору може бути ознакою важкої хвороби.

Британські психологи з'ясували, що втрата відчуття гумору і нерозуміння тонкої сатири може бути одним із індикаторів настання хвороби Альцгеймера.

Про це вони заявили в своїй статті, опублікованій в Journal of Alzheimer's Disease.

"Ми сподіваємося, що наше відкриття підвищить інтерес колег до самої концепції того, що гумор можна використовувати як важливий соціально-психологічного показника, який може багато розповісти про те, наскільки сильно людина страждає від нейродегенеративних захворювань", - заявляють автори статті.

Камілла Кларк з університетського коледжу Лондона та її колеги прийшли до такого висновку, спостерігаючи за поведінкою і роботою мозку у півсотні людей, які страждають від хвороби Альцгеймера та інших нейродегенеративних розладів різного ступеня тяжкості.

Під час експериментів вчені видавали друзям або доглядальницям учасників експерименту кілька дисків із записами декількох смішних відеороликів і просили їх переглянути разом з хворими і простежити за тим, як вони реагували на жарти. 

Як показали спостереження, люди з хворобою Альцгеймера та іншими нейродегенеративними захворюваннями майже повністю втратили почуття гумору, вкрай рідко розуміли жарти, крім найгрубіших і простих вульгарних комедій. Крім того, вони часто сміялися не до речі, сміялися над своїм і чужим горем і демонстрували інші дивні риси поведінки.

Все це, якщо вірити спогадам їхніх друзів і доглядальниць, починало відбуватися за дев'ять років до того, як з'явилися перші ознаки деменції і проблем з пам'яттю, асоційовані з хворобою Альцгеймера. Тому, як вважають Кларк і її колеги, зміни в почутті гумору можна в принципі використовувати як один з елементів систем ранньої діагностики цієї нейродегенеративної хвороби.

Нагадаємо, вчені винайшли дешевий кольоровий тест для діагностики ВІЛ та ракуЗа словами розробників, вірус можна визначити на око

Залиште свій коментар

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Новини партнерів