Вчені винайшли дешевий кольоровий тест для діагностики ВІЛ та раку

Дата публікації
Перегляди
3416
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Вчені винайшли дешевий кольоровий тест для діагностики ВІЛ та раку

Британські вчені знайшли спосіб дешевої діагностики раку і ВІЛ на ранній стадії захворювання. Ілюстрація

За словами розробників, вірус можна визначити на око.

Для виявлення вірусів і біомаркерів захворювань неозброєним оком дослідники з Імперського коледжу Лондона розробили кольоровий тест, пише британське видання Medical News Today.

Як повідомляється, вчені Роберто де ла Ріка і Моллі Стівенс описали випробування прототипу візуального сенсора у зразках крові, що містять біомаркери ВІЛ і раку простати.

За їх словами, біосенсор настільки чутливий, що дозволяє визначити наявність декількох молекул біомаркеру в сироватці крові буквально "на око". Маркерами у випробуваннях служили капсидний білок ВІЛ р24 і простатичний специфічний антиген (PSA). Якщо результат позитивний, то розчин в контейнері набуває блакитного кольору, якщо негативний - червоного.

Зміна забарвлення пов'язана зі станом наночастинок золота, що перебувають у розчині. Їх зростання контролює специфічна реакція антиген-антитіло, яка лежить в основі імуноферментного аналізу.

У присутності аналізованої речовини - білка р24 або PSA - в реакції утворюється скупчення наночастинок неправильної форми, і це надає розчину особливого блакитного кольору. Якщо ж біомаркер відсутній, то наночастинки не злипаються, а перебувають у сферичній формі, і цим обумовлено червоний колір розчину.

У своїй статті автори наводять показники чутливості пропонованого тесту. У разі зразків від ВІЛ-інфікованих пацієнтів з невеликим вірусним навантаженням тест дозволив виявити р24, що знаходиться на рівні, який не визначається стандартним методом.

"Простатичний специфічний антиген і ВІЛ-1-капсидний антиген р24 визначалися в наднизьких концентраціях порядку 1х10 в мінус 18 ступеня грамів на мілілітр", - розповіли вчені.

Професор Стівенс зазначила, що існуючі стандартні методи діагностики досить дорогі для країн з обмеженими фінансовими можливостями.

"Наш підхід дозволяє підвищити чутливість цих методів, не вимагає особливого обладнання і в 10 разів дешевше, завдяки чому можна проводити більш масштабне тестування і за більшою кількістю біомаркерів", - сказала Моллі Стівенс.

За її словами, тест може бути легко настроєно знову на виявлення будь-якого відомого біомаркеру захворювання чи вірусу.

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
3416
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація