Вчені навчилися маніпулювати спогадами мушок-дрозофіл

За допомогою лазерного імпульсу на мозок комахи в спеціальних умовах вчені створювали у неї спогади про події, яких ніколи не було.

Учені зуміли сформувати у дрозофіл "спогади" про ті події, які ніколи не відбувалися.

Дослідникам з Оксфордського (Великобританія) і Віргінського (США) університетів вдалося зробити це прямим впливом на нервові клітини комах.

Фахівцям добре відомо, що дрозофіл можна навчити уникати певних запахів, створивши чітку асоціацію між цим запахом і, скажімо, легким впливом електричного струму. У проведених раніше дослідженнях було показано, що ключову роль у збереженні такого роду спогадів грає грибоподібне тіло (парна структура в мозку комах), однак механізм їх формування залишався загадкою.

У своїй роботі автори застосували оригінальну методику "оптогенетики", яка дозволяє активувати нейрони заданого типу під дією лазерного імпульсу, спрямованого в область мозку комахи.

Оскільки раніше було встановлено, що у формуванні негативних асоціацій у дрозофіл бере участь дофамін, дослідники зробили світлочутливими скупчення дофамінергічних клітин. Після цього піддослідних мушок тренували, розміщуючи їх в струміні газу і включаючи лазер.

Цей спосіб тренування виявився нітрохи не гірше традиційних прийомів. Асоціація, таким чином, було цілеспрямовано "записана" в мозок при відсутності будь-якої реальної сенсорної інформації.

У найближчому майбутньому дослідники планують більш ретельно вивчити клітини грибоподібного тіла.

Необхідно відзначити, що на початку цього року група американських дослідників вже проводила схожі досліди на мишах.

Читайте також:

Вчені виростили серце з клітин ембріона миші

На краю Сонячної системи знайшли незрозуміле випромінювання

Колумбійські вчені з`ясували, що навчання грамоті змінює мозок

Вчені вперше в історії знайшли павуків-вегетаріанців

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: