Вчені розгадали "таємну" мову слонів

З'ясувалося, що 2/3 слонячого спілкування проходить в інфразвуковому спектрі. Таким чином вони повідомляють про небезпеку чи готовність до спарування.

Американські вчені виявили "таємну" мову слонів, яка невловима для людського вуха. Використовуючи інфразвуковий спектр, слони повідомляють один одному про небезпеку, готовність до спаровування, початок пологів тощо.

Як слони "сурмлять" знають навіть діти, проте, як з'ясували зоологи з каліфорнійського зоопарку в Сан-Дієго, ці ссавці також видають свого роду гарчання. В інфразвуковому спектрі проходить 2/3 слонячого спілкування.

Для того, щоб дослідити "таємну" мову науковці встановили на вісім жіночих особин слонів чутливі до низьких частот мікрофони і систему GPS-стеження. Таким чином, дослідники дістали можливість провести кореляцію між тим, які звуки видавали слони, і тим, що вони робили.

"Ми в захваті від результатів: наприклад, ми змогли з'ясувати, яка ієрархія серед жінок в стаді і як вони взаємодіють і співпрацюють одна з одною", - розповів керівник проекту Метт Андерсон.

Зокрема, вчені з'ясували, що вагітні слонихи використовують низькочастотні звуки, щоб повідомити інших про початок пологів. Низькочастотна комунікація також використовується для сповіщення про наближення хижака. А оскільки слонихи здатні до зачаття лише приблизно раз на 3-4 роки, вони використовують сигнал про готовність до спарування. Цей заклик самці чують на відстані більше 4 кілометрів.

Читайте також:

В Африці випадково знайшли рідкісне рожеве слоненя

Великій панді зі США шукають вчителя китайської мови

У Непалі дикий слон убив 11 людей

"Остання ланка в еволюції людини" виявилася лемуром

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: