Вчені розробили прототип килима-літака (відео)

На створення килима-літака, який наразі може рухатись зі швидкістю 3,6 м/г, пішло 5 років.

Вчені з Прінстонського університету (США) показали діючу модель килима-літака.

Новітній килим-літак має вигляд пластикового листа завдовжки близько 10 см, що приводиться в рух спеціальними повітряними пакетами, прикріпленими до нижньої частини поверхні.

Крім того, у килима-літака є пропелер, за допомогою якого він рухається паралельно поверхні і може розвивати швидкість до 1 см в секунду (3,6 м/г). У майбутньому швидкість винахода може бути збільшена до метра в секунду (3,6 км/год).

За словами дослідників, у майбутньому килим-літак зможе стати невід'ємною частиною повсякденного життя людей.

Лист повинен знаходитися близько до поверхні, тоді повітря потрапляє у своєрідну пастку між листом і землею, що створює тягу за рахунок повітряних хвиль, які рухаються в одному напрямку.

Група, керована аспірантом Прінстона Ноа Джафферісом, працювала над цим проектом близько п'яти років. За їхніми словами, буде потрібно ще приблизно стільки ж часу, щоб почати проводити перші експерименти з підняття в повітря людини.

Перевага цього виду руху, стверджує Джафферіс, полягає у відсутності рухомих компонентів, таких як зубчасті передачі, які труться одна об одну. Цим лист відрізняється від літаків, вертольотів і судів на повітряній подушці.

Правда, щоб підняти людину, "розмах крил" подібного літального апарата, тобто протяжність матеріалу з якого він зроблений, при нинішньому рівні розвитку технологій має становити близько 50 метрів.

Молодий вчений говорить, що ідея створення літаючого шматка пластику прийшла до нього під час читання математичної роботи відразу після вступу до аспірантури в Прінстоні. Заради "килима-літака" він відмовився від участі в перспективному проекті друку електронних схем за допомогою наночорнил.

Тепер Джафферіс обіцяє побудувати наступний прототип, що працює на сонячній енергії і зможе вільно літати на великі відстані.

Ідеальним варіантом, за словами Джафферіса, було б використовувати його в якомусь курному, брудному середовищі, де рухомі частини звичайних літальних апаратів швидко забруднилися б і перестали працювати.

Читайте також:

Для чоловіків вигадали спосіб "завагітніти" (фото, відео)

Вчені навчилися записувати сни і думки людей на відео

У США запатентували апарат для ліплення сніговика

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: