Вчені виправдали ледарів: вони такі через відсутність певних генів

Згідно з дослідженнями вчених, лінь може пояснюватися відсутністю генів, відповідальних за синтез білка, що регулює енергобаланс клітини.

Лінь може пояснюватися відсутністю генів, відповідальних за синтез білка, що регулює енергобаланс клітини.

До такого висновку прийшли науковці, вивчаючи мишей, які не люблять і не можуть довго бігати.

Фермент АМФК активується при значному споживанні енергії клітини і переводить її в "енергозберігаючий" стан.

Грегорі Стайнберг з канадського університету Макмастера, що керував дослідженням, вивчав спеціально виведену популяцію мишей, позбавлених двох генів, що контролюють вироблення АМФК, і виявив, що поведінка таких мишей сильно відрізняється від поведінки їхніх побратимів.

Як зазначив Стайнберг, миші люблять бігати, здорова миша може пробігти кілька миль. Особи без потрібних генів у м'язовій тканині могли пробігти на біговій доріжці, куди їх поміщали дослідники, відстань, рівну тільки відстані до кінця коридору і назад.

Зовні миші виглядали абсолютно однаково, але вже через пару секунд можна було сказати, у кого з них немає потрібних генів.

Виявилося, що у мишей без генів, відповідальних за досліджуваний фермент, в клітинах м'язової тканини менше мітохондрій - внутрішніх "електростанцій", що синтезують АТФ, універсальне джерело енергії в клітині. Крім того, у таких мишей клітини м'язової тканини гірше поглинають глюкозу.

Зазначимо, що це не перше дослідження, присвячене вивченню впливу генів на активність живих істот, включаючи людину.

Так, у 2008 році кінезіолог Тімоті Лайтфут і його група з Університету Північної Кароліни в місті Шарлотт висунули версію, що гени дійсно можуть робити деяких людей схильними до ліні. Тоді науковці теж вивчали поведінку мишей.

Читайте також:

Вчені успішно випробували вірус віспи для лікування раку

Вчені знайшли нову планету придатну для життя

Понаднормова робота може призвести до алкоголізму

Робота в сучасному офісі шкідлива для мозку людини

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: