Вчені виявили динозаврів, що росли як дерева

Вчені виявили динозаврів, що росли як дерева

Massospondylus carinatus. Фото: Dorling Kindersley.

Зростання та розвиток були безпосередньо пов'язані з умовами навколишнього середовища.

Докторка Кімберлі Шапель з Американського музею природної історії в Нью-Йорку вивчала скам'янілості південноафриканських динозаврів, розглядаючи копалини стегнові кістки під мікроскопом. Під час цієї роботи вона помітила послідовні кільця зростання аналогічні тим, що є у дерев.

Як пише Phys.Org, проаналізувавши ці лінії у виду Massospondylus carinatus, докторка Шапель помітила, що зростання починало активізуватися від сезону до сезону, що більше робить його схожим на дерево, ніж на дитину або іншу тварину.

"Це справжнє шоу. Одного року вони могли набрати 100 кг маси, а у наступному році виростали тільки на 10 кг", - зазначила наукова співробітниця. 

Massospondylus carinatus був динозавром середнього розміру, вагою до 500 кг, який жив на початку юрського періоду, тобто 200 мільйонів років тому. Він харчувався рослинами, схожими на папороті. Дослідження передбачає, що його зростання безпосередньо було пов'язане з умовами навколишнього середовища. В хороший рік, коли дощів було багато і рослини густо росли, динозавр міг подвоювати свої розміри. А в поганий рік, коли поживних речовин було мало, він міг не рости зовсім.

Нагадаємо, що дослідники вперше виявили мумію вагітної жінки. За оцінками експертів, вік жінки становить від 20 до 30 років, а термін вагітності - 26-28 тижнів. 

Підписуйтесь на наші канали у Telegram та Viber.

 

Повʼязані теми:

Наступна публікація