Вчені вживили пацюку штучний мозок

Технологія в майбутньому може рятувати людей, що зіткнулися з інсультом, або просто мають вікові зміни в мозку.

Ізраїльські фахівці впритул підійшли до створення штучного інтелекту. Причому, мова йде про імплантації комп'ютерного мозку в реальний живий організм, повідомляє New Scientist. Вчені з Університету Тель-Авіва створили робокрису.

Для цього вони спочатку створили маленький штучний мозочок, а потім його пересадили в голову гризуна, який пережив травму мозку. У підсумку тварина відновила нормальні функції.

Аналогічна технологія в майбутньому може рятувати і людей, що зіткнулися з інсультом, або просто мають вікові зміни в мозку.

Відомо, що мозок складається з комп'ютерного чіпа, електрично пов'язаного з мозком пацюка за допомогою електродів. Мозочок зазвичай відповідає за координацію рухів, тому чіп запрограмували на отримання сенсорної інформації від тіла. Її він інтерпретує і назад відсилає послання мозкового стовбура і далі - всьому тілу.

Щоб протестувати чіп, вчені зробили так, що щур кліпав кожен раз, коли чув певний звук. А ось при відключенні чіпа, тварина більше не могла координувати свою поведінку. Значить, це реально - записувати інформацію з мозку, аналізувати так само, як це відбувається в біологічній системі, і повертати її назад у мозок.

Читайте також:

Вчені навчилися записувати сни і думки людей на відео

Вчені створили куленепробивний матеріал з людської шкіри і павутини

Здійснено прорив у генетиці: у США вперше створили "штучне життя"

Вчені з'єднали людський мозок з комп'ютером і оволоділи телепатією

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: