Учені знайшли ген підліткового алкоголізму

Психологи провели тестування і опитування серед 1400 підлітків.

Психологи з Сассекського університету виявили генетичний зв'язок між імпульсивністю і алкоголізмом у підлітків.

Згідно з результатами, які опубліковані в журналі Frontiers in Genetics, винуватцем виявився ген KALRN, що відповідає за розвиток центральної нервової системи.

Ген KALRN кодує білок калирин, який бере участь у формуванні дендритних шипиків — виростів на поверхні відростків нервових клітин. Дендритні шипики сприяють встановленню зв'язків між нейронами, і вони мають величезне значення для різних психічних і когнітивних функцій. Встановлено, що KALRN пов'язаний із такими розладами, як синдром дефіциту уваги або гіперактивність.

Щоб звузити область пошуку, вчені провели експерименти на мишах, вивчаючи їхню імпульсивну поведінку. Їм вдалося визначити приблизний набір генів, які могли чинити потрібний ефект.

Також психологи провели опитування серед 1400 підлітків і тестування, де оцінювалася їхня здатність чекати на винагороду. Протягом експерименту мозок підлітків сканували функціональним томографом. Коли результати піддослідних порівняли з їхніми генетичними профілями, то виявилося, що багато генів, які були виявлені у мишей, виявилися пов'язані з імпульсивністю і підлітків.

Імпульсивна поведінка і схильність до алкоголізму виявилися також пов'язані з вентральним стриатумом — зоною мозку, що відповідає за формування мотиваційних імпульсів.

Нагадаємо, що за даними видання The Times, населення Росії скоротиться майже вдвічі через алкоголізму та самогубств.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: