Японський астронавт випробував на орбіті літаючий килим

На орбіті було проведено досліди, які запропонували пересічні японці.

Японський астронавт Коічі Ваката випробував на орбіті літаючий килим. Про це повідомляється на сайті Японської космічної агенції (JAXA).

Експеримент, проведений 15 травня 2009 року, став одним з 16 дослідів з вивчення властивостей невагомості, які запропонували космічній агенції звичайні японці.

В межах досліду астронавт пролетів по японському модулю Кібо на шматку білого матеріалу. Аби втриматися на ньому, він приклеїв підошви за допомогою липкої стрічки.

Крім того, астронавт спробував в невагомості акуратно скласти одяг, скориставшись каплями для очей, а також випробував водяний пістолет.

Серія експериментів, проведена 15 травня, стала другою з трьох запланованих. Перші незвичайні досліди на орбіті пройшли 27 квітня. Тоді Ваката виконав низку фізичних вправ: він спробував віджиматися, підтягуватися, крутитися на місці.

Крім того, японський астронавт спробував плисти по повітрю, рухаючи руками, як у воді. Виявилося, що даний метод пересування не працює.

Всього астронавт провів 11 з 16 запланованих дослідів. Дата проведення останньої серії випробувань поки не призначена. Для деяких з них японцю потрібні партнери. Так, йому доведеться поборотися з кимсь із екіпажу на руках, а також позмагатися в перетягуванні канату.

Нагадаємо, нещодавно повідомлялося, що японська космічна агенція має намір здавати свого астронавта в оренду.

Зокрема, за 55 тисяч доларів за годину астронавт Ваката буде виконувати для замовника наукові експерименти або проведе рекламну акцію. Оплата доставки на орбіту необхідних для цього матеріалів також лягає на компанію замовника: близько 33 тисяч доларів за кілограм вантажу.

Читайте також:

Останній ремонт телескопу "Хаббл" успішно завершився

Телепатія стане основним засобом з'язку армії США

Шаттл Atlantis відправився в ризиковану експедицію

Поліція шукає хакера, який атакував комп’ютери NASA

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: